Ten festiwal organizują muzycy! W tym roku gościem jest legenda thrashu

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Ten festiwal organizują muzycy! Sepultura zagra w Polsce!

2023-08-25 9:38

Od jedenastu lat grupa Materia ze Szczecinka organizuje własną imprezę, która z lokalnego koncertu urosła do rangi pełnoprawnego festiwalu. Tym razem będzie wyjątkowo głośno, bo na scenie pojawi się jedna z największych gitarowych sław z Brazylii: legendarna Sepultura. To jednak nie wszystko, bo w line-upie są także polskie klasyki.

Zespół Materia ciężko pracuje na swoje miejsce w sercach fanów od ponad 15 lat. Oprócz nagrywania muzyki i regularnego koncertowania powołali do życia własny festiwal. Z początku nieduża impreza rozrosła się do naprawdę poważnej propozycji na polskiej mapie koncertów, która i tak prezentuje się w tym roku naprawdę dobrze. Jednak gdy zapowiedzieli główne gwiazdy poprzeczka podskoczyła jeszcze wyżej.

Jak z pewnością wiecie już z naszych łamów, do Jarocina w tym roku na festiwal przyjedzie Soulfly, projekt Maxa i Igora Cavalera, który powstał po rozłamie w szeregach Sepultury po płycie „Roots”. Wraz z nowy wokalistą macierzysta grupa braci de facto rozpoczęła karierę od nowa i stylistycznie pozostała w estetyce thrash metalowej, podczas gdy Soulfly kontynuował zapoczątkowany na „Roots” zwrot w kierunku łączenia plemiennych inspiracji z nu oraz death metalem. 2023 w Polsce staje się zatem ciekawym rokiem, gdy oba składy pojawią nad Wisłą.

Sepultura nie jest jednak jedynym powodem, dla którego warto odwiedzić Materiafest. W tym roku wystąpi tam także Illusion, którego naszym czytelniczkom i czytelnikom (oraz oczywiście radiowej publiczności) przedstawiać nie trzeba. Kolejną gwiazdą jest Frontside, który powraca z nowym wokalistą. Wisienką na torcie obecnie jest występ Jakuba Żyteckiego, którego instrumentalna muzyka będzie idealnym kontrapunktem do ostrego łojenia wymienionych wcześniej.

Materiafest 2023 odbędzie się w Szczecinku w dniach 25-26.08.2023.

Metalowe albumy wszech czasów / Eska Rock