Robby Steinhardt nie żyje. Współzałożyciel, skrzypek i wokalista Kansas odszedł w wieku 71 lat

i

Autor: screen: https://www.facebook.com/Cindy.Jacobs.Steinhardt/posts/10160972425240828

Robby Steinhardt nie żyje. Współzałożyciel, skrzypek i wokalista Kansas odszedł w wieku 71 lat

2021-07-20 12:22

Smutne wieści zza oceanu, w wieku 71 lat odszedł Robby Steinhardt - współzałożyciel, skrzypek i wokalista progresywnej grupy Kansas.

Robby Steinhardt, współzałożyciel zespołu Kansas zmarł w wieku 71 lat. Powodem śmierci artysty było ostre zapalenie trzustki, przez którego nie udało się uratować artysty. Przypomnijmy, że Steinhardt występował w formacji w latach 1973-82 oraz 1997-2006. O śmierci poinformowała rodzina, która wydała specjalne oświadczenie dla mediów.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Robby Steinhardt nie żyje - OŚWIADCZENIE rodziny

Jak napisała rodzina Robby'ego:

Robert Eugene Steinhardt był znanym na całym świecie współzałożycielem, skrzypkiem i wokalistą zespołu Kansas. Jego skrzypce i wokale pojawiły się w takich utworach jak „Dust in The Wind”, „Point of No Return” czy „Carry On Wayward Son”, które zapewniły mu miejsce w historii rocka.

Robby nagrywał nowy album z producentem Michaelem Franklinem, który zebrał gwiazdorski skład muzyków wspierających powrót Robby’ego. Steinhardt był bardzo dumny z tego projektu. Premiera płyty miała nastąpić pod koniec 2021. Trasa koncertowa została przeniesiona, gdy artysta zachorował.

Robby zostawił żonę Cindy oraz córkę Becky. Steinhardt miał 71 lat.

Artystę żegna także cały świat rockowy, dziękując za inspirację.

Aerosmith - tych kawałków słuchał cały świat! [TOP5]