Charlie Watts - pierwsza antologia nagrań jazzowych perkusisty The Rolling Stones trafi do sprzedaży!

i

Autor: Materiały prasowe Jazzowe nagrania Charliego Wattsa z The Rolling Strones trafią na rynek

Premiera 'Anthology'. Kolekcja jazzowych nagrań perkusisty The Rolling Stones

2023-06-30 9:33

30 czerwca swoją premierę ma wyczekiwana "Anthology" Charliego Wattsa - pośmiertny hołd dla perkusisty The Rolling Stones. Od zawsze podkreślał on że przede wszystkim jest muzykiem jazzowym, a praca w największym zespole rockowym to najlepsze co mogło mu się przytrafić. Kiedy tylko mógł, nagrywał i koncertował zgodnie ze swoją pasją, którą był jazz. I tą pasję podsumowuje i prezentuje wydana dziś "Anthology".

Dostępny zarówno w wydaniu podwójny winyl i podwójne CD, “Anthology” to pomnik postawiony tej ‘innej’ muzycznej osobowości giganta świata rocka, który przez ponad 55 lat był podporą The Rolling Stones. Rozciąga się ona przez okres 20 lat i zawiera jego najistotniejsze nagrania jazzowe w różnych muzycznych konfiguracjach: jako kwartet, kwintet i orkiestra. Kolekcja ta jest zarówno uhonorowaniem wyjątkowego artysty i jego oddaniu pracy, a także idealnym przedstawieniem jazzowego wcielenia Charliego Wattsa nowym słuchaczom.

“Anthology” celebruje pełną klasy i stylu oraz innowacyjną grę muzyka, który był inspiracją dla milionów, a blask swojej sławy hojnie przenosił na wybranych przez siebie współpracowników. “Anthology” zawiera nagrania, w których uczestniczyli tak wybitni muzycy, jak m.in. jeden z najbliższych przyjaciół Charliego Wattsa, kontrabasista Dave Green, saksofoniści: Peter King, Evan Parker i Courtney Pine, trębacz Gerard Presencer, inny wielki perkusista Jim Keltner oraz wokalista i członek koncertowego składu The Rolling Stones Bernard Fowler.

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

"Antologia" Charliego Wattsa

Ta długo wyczekiwana retrospektywa rozpoczyna się w 1986 roku kiedy Watts wydał album pod własnym nazwiskiem: “Live At Fulham Town Hall”. Z typową dla siebie skromnością, ‘zaledwie’ 25 lat od momentu gdy zaczął profesjonalną karierę jako perkusista. Następnie antologia przechodzi do nagrań z okresu Charlie Watts Quintet: z 1991 roku i mini albumu “From One Charlie”, z 1992 roku i albumu “Tribute to Charlie Parker with Strings” i kolejnych, czyli: “Warm and Tender” z 1993 r. oraz z 1996 roku “ Long Ago and Far Away” oraz z kolaboracji “Charlie Watts – Jim Keltner Project” z 2000 r. oraz kolejnego nagrania na żywo “Watts at Scott's” z 2004 roku, jako Charlie Watts And The Tentet.

Lista utworów na wersji CD jest poszerzona dodatkowo o trzy niepublikowane nigdy utwory z koncertu Wattsa i jego grupy ze Swindon Arts Centre: 'Rockhouse Boogie,' 'Ain't Nobody Minding Your Store' oraz 'Swindon Swing'.

“Anthology” zawiera teksty w książce okładkowej stworzone przez dziennikarza i autora audycji Paula Sextona, który jest autorem biografii Charliego Wattsa “Charlie's Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts”, wydanej przez HarperCollins.