Pet Shop Boys idą na wojnę z popularnym raperem! Nielegalnie użył fragmentu ich przeboju?

i

Autor: Justin Ng/Retna/Avalon.red/REPORTER Raper bezprawnie wykorzystał fragment przeboju Pet Shop Boys?

Pet Shop Boys idą na wojnę z popularnym raperem! Nielegalnie użył fragmentu ich przeboju?

2023-10-09 12:03

Prawa autorskie to niezwykle ważna kwestia, do której wielu zdaje się podchodzi jednak dość obojętnie. Przekonali się o tym właśnie członkowie zespołu Pet Shop Boys. Grupa oskarżyła popularnego rapera, że ten bezprawnie wykorzystał fragment ich kompozycji na swojej najnowszej płycie. O co dokładnie chodzi?

Zespół Pet Shop Boys został założony w 1981 roku w Londynie, a w jego skład od początku wchodzą wokalista Neil Tennant i keyboardzista Chris Lowe. Muzykę graną przez duet najczęściej określa się jako synth pop, a scharakteryzował ją już pierwszy duży przebój, West End Girls, który do dziś pozostaje jedynym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych utworów w karierze zespołu. W kolejnych latach wydał on kilkanaście kolejnych przebojów, w tym kultowe It's A Sin, Always on My Mind, Domino Dancing czy Go West. Dziś Pet Shop Boys ma na koncie czternaście płyt, trzy statuetki BRIT Awatds, sześć nominacji do Grammy i tytuł najpopularniejszego brytyjskiego duetu według Księgi Rekordów Guinnessa.

Def Leppard - 5 ciekawostek o albumie "Hysteria" | Jak dziś rockuje?

Pet Shop Boys mocno w stronę rapera!

Teraz zespół znalazł się na językach wszystkich, a to przy okazji premiery najnowszej płyty jednego z najpopularniejszych współczesnych raperów - Drake'a. W ostatni piątek wydał on krążek, zatytułowany For All the Dogs, na którym znalazł się kawałek All the Party. Niemal natychmiast duet zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym oskarżył Drake'a o bezprawne wykorzystanie we wspomnianej kompozycji tekstu słynnego West End Girls. Chodzi konkretnie o fragment utwory, w którym pada zwrot tytułowy. Sam raper nie odniósł się jeszcze do oskarżeń zespołu, nie wiadomo także, czy Pet Shop Boys zdecydują się wejść na drogę prawną.