Paramore zniknął z sieci i social mediów. Wiadomo już, co stoi za tajemniczym postępowaniem grupy

i

Autor: Materiały prasowe Co się dzieje z Paramore?

Paramore zniknął z sieci i social mediów. Wiadomo już, co stoi za tajemniczym postępowaniem grupy

2024-01-08 12:04

Dokładnie w czasie, gdy cały świat obchodził święta Bożego Narodzenia, coś zupełnie zagadkowego zaczęło się dziać z zespołem Paramore. Formacja nagle całkowicie wyczyściła swoje konta w social mediach, przestała także działać jej strona internetowa. Natychmiast pojawiły się spekulacje o rozpadzie - prawda jest jednak nieco inna.

Zespół Paramore zaliczył jeden z większych powrotów w 2023 roku. W lutym formacja wydała swój najnowszy, pierwszy od sześciu lat album, zatytułowany This Is Why. Wydawnictwo to spotkało się z ogromnie gorącym przyjęciem fanów i bardzo dużym uznaniem krytyków, ma szansę na wygraną dwóch statuetek Grammy: w kategorii Best Rock Album, singiel tytułowy zaś został nominowany jako Best Alternative Music Performance. Grupa koncertowała w ramach promocji krążka, a w najbliższych miesiącach dołączy do Taylor Swift na jej trasie "The Eras Tour", dzięki czemu zagra - i to aż trzy koncerty - na warszawskim PGE Narodowym już 1,2 i 3 sierpnia.

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa

Co się dzieje z Paramore?

Gdy wydawało się, że zespół przeżywa swoją drugą młodość, zaczęło się z nim dziać coś zupełnie tajemniczego, co mocno zaniepokoiło wszystkich fanów. W okresie świąt zupełnie nagle wyczyszczone zostały konta grupy w social mediach, przestała działać także jej oficjalna strona internetowa. Fani przerazili się nie na żarty, tym bardziej, że wcześniej w sieci pojawiła się notka, która głosiła: "Teraz, gdy Paramore spędził rok na trasie, promującej album "This Is Why" (i upewniając się, że teraz dobrze o siebie dba), ten rozdział kariery zespołu dobiegł końca". Niedługo później zaś odwołany został występ Paramore na festiwalu ALTer EGO. Wiadomo już, z czego wynika ta zagadkowa sytuacja.

Nowe plany Paramore

This Is Why to ostatni album Paramore, wydany pod szyldem wytwórni Atlantic Records. Kontrakt zespołu z labelem wygasł, a ten utracił kontrolę nad swoimi dotychczasowymi profilami w social mediach. Jak informuje magazyn "The Sun", grupa nie ma zamiaru zawieszać działalności, a wręcz przeciwnie - jej najważniejszym planem na przyszłość będzie zajęcie się ponownym nagraniem swoich płyt, by uzyskać całkowitą kontrolę i prawa nad nimi. Oznacza to, że formacja zamierza pójść w ślady Taylor Swift, która od kilku lat wydaje nowe, własne wersje swoich albumów, jak twierdzą informatorzy, wokalistka mocno wspiera członków Paramore w ich decyzji. Za wydanie tego materiału odpowiadać ma należąca do Hayley wytwórnia But Father, I Just Want To Sing Music. Na chwilę obecną pozostaje czekać na oficjalny komunikat ze strony Hayley, Zacka i Taylora.

Co dalej z Paramore?

i

Autor: Screen z Instagrama Widok konta Paramore na Instagramie