(Ozłocona) Dziewczyna Pop: nowy album Darii Zawiałow już jest!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Karol Gustavv Małecki (Ozłocona) "Dziewczyna Pop": nowy album Darii Zawiałow już jest!

(Ozłocona) "Dziewczyna Pop": nowy album Darii Zawiałow już jest!

2023-10-20 15:09

„Dziewczyna Pop” - album zwiastowany przebojami takimi jak „FIFI HOLLYWOOD”, „Z Tobą na chacie” czy „SUPRO” z Taco Hemingwayem właśnie ujrzał światło dzienne.

Czwarty, studyjny album artystki to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych premier muzycznych tego roku! Dowodem tego może być Złota Płyta przyznana na kilka godzin przed oficjalną premierą oraz wyprzedany koncert na Towarze, który odbędzie się 2 grudnia w ramach Trasy 92’ promującej krążek.

To zdecydowanie najbardziej złożony projekt wydawniczy artystki. Daria tym razem postanowiła podzielić album na trzy rozdziały. Pod każdym z nich kryją się cztery premierowe utwory, a wraz z nimi osobna historia, warstwa wizualna i miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych.

Mellina #30: Daria Zawiałow: to był mój najgorszy koncert. Zjadł mnie stres. Stres mną zawładnął

Ta płyta nie jest do końca popowa. Jest oparta na gitarach, ma mocniejsze brzmienia. Ale na wielu płaszczyznach mojego życia jestem dziewczyną pop. Nie cisnę na siłę, żeby być przesadnie offowa. Często słucham popu. Jeśli mam ochotę, oglądam głupie komedie romantyczne, śmieję się z memów. Nie wstydzę się tego. A jeśli nawet chcę zaśpiewać coś popowego, to to robię. Na przestrzeni lat wielokrotnie byłam szufladkowana. Alternatywa, indie rock, indie pop. Na koniec dnia jestem po prostu dziewczyną pop - opowiada Daria o genezie tytułu płyty w jednym z wywiadów.

Wyjątkowe wydarzenie

Amerykańskie i najntisowe uniwersum Dziewczyny Pop - we współpracy ze Spotify - zostało przeniesione na kilkanaście godzin przed premierą do serca warszawskiego Mokotowa – ukochanej dzielnicy Darii.

Artystka wraz z fanami i przyjaciółmi w domowym anturażu odliczała do północy – zaadaptowana przestrzeń w ciągu dnia była Pop-Up’em otwartym dla fanów, a wieczorem wielką domówką dla przyjaciół i branży muzycznej!

Podczas wydarzenia goście mogli między innymi: zjeść nowojorską pizzę, przenieść się na bezkresną pustynię nieopodal Arizony za pomocą materiałów audiowizualnych czy wejść do sypialni nastoletniej Darii i spersonalizować swoją garderobę. Nie zabrakło także akustycznego występu artystki z premierowym materiałem za który współodpowiedzialny jest Bartosz Dziedzic - producent odpowiedzialny za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Niespodzianki przygotowane przez Darię wspólnie ze Spotify można znaleźć również na samej platformie. Tam czeka na użytkowników „Dziewczyna Pop Experience”. Za pomocą dedykowanych playlist poświęconym rozdziałom płyty, ekskluzywnym materiałom wideo czy formacie Storylines można poznać Dziewczynę Pop z wielu różnych – nieznanych dotąd – perspektyw.