Only The Poets

i

Autor: Materiały prasowe

Only The Poets zaprezentowali nowy singiel. Grupa już za chwilę zagra w Polsce!

2024-02-05 14:00

Grupa rozpoczyna w tym miesiącu trasę koncertową, w ramach której odwiedzi między innymi Kraków i Poznań!

Altpopowy kwartet Only The Poets podzielił się z fanami swoim euforycznym singlem „One More Night”, w którym wokalista Tommy Longhurst przy dźwiękach gitar i pulsujących syntezatorów wspomina utracone letnie wieczory.

To utwór o życiu chwilą. Wracam w nim do nocy, w których nic innego się nie liczyło i wszystko wydawało się być w porządku. To opowieść o tych wieczorach i nocach, które okazały się jednymi z najlepszych momentów twojego życia, choć wówczas kompletnie nie zdawałeś sobie z tego sprawy – komentuje Tommy.

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

„One More Night” to pierwszy tegoroczny singiel Only The Poets i zapowiedź tego, że nadchodzące miesiące będą dla grupy równie dobre jak miniony rok. W 2023 r. zespół z Reading zagrał 50 koncertów w dziesięciu różnych krajach, występując łącznie dla ponad 20 tys. widzów. Ich piosenki odtwarzano na Spotify 10 mln razy, dodatkowo ponad 150 tys. osób odkryło je dzięki wyszukiwaniu w aplikacji Shazam. Zespół wyprzedał tournée po Wielkiej Brytanii, którą zakończył koncertem w prestiżowym Shepherds’ Bush Empire. W związku z dużym zainteresowaniem grupa zagrała jeszcze niewielką – także wyprzedaną – trasę „Homecoming”, w ramach której odwiedził Glasgow, Newcastle, Leeds, Manchester, Bristol i Londyn. Zespół pojawił się również na scenie BBC Introducing podczas festiwalu w ich rodzinnym Reading, co było następstwem wsparcia ze strony BBC Radio 1.

Współtworzony przez wokalistę Tommy’ego Longhursta, basistę Andy’ego „Roo” Burge’a, gitarzystę Clema Cherry’ego i perkusistę Marcusa Yatesa zespół z Reading w ciągu zaledwie kilku lat ugruntował swoją pozycję jednego z najważniejszych brytyjskich zespołów koncertowych. Do niedawna nie mieli podpisanego kontraktu płytowego. Hołdując idei „zrób to sam” zaczynali praktycznie od zera, występując na studenckich domówkach, w pubach i małych klubach, zamieniając je w ubiegłym roku na wyprzedane, mogące pomieścić nawet ponad 1600 osób sale w Wielkiej Brytanii i Europie.

Only the Poets na trasie

Jesienią zespół nie tylko wydał adresowany do wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli złamane serca singiel „Looking At You”, ale ogłosił również rozpiskę rozpoczynającej się właśnie trasy „One More Night”. W ciągu 22 dni zespół zawita m.in. do Mediolanu, Berlina, Pragi, Oslo czy Lille. 18 lutego grupa wystąpi w krakowskim klubie Studio, a dzień później w poznańskiej Tamie.