O co chodzi z długim językiem basisty KISS? Była nawet legenda o przeszczepie

i

Autor: BEBERT BRUNO/SIPA/EAST NEWS

O co chodzi z długim językiem basisty KISS? Była nawet legenda o przeszczepie

2023-02-21 10:18

Amerykański rockowy cyrk, w którym każdy z muzyków ma sceniczną personę balansującą na krawędzi pomiędzy superbohaterem, superłotrem, a klaunem. Za to ich zawsze uwielbiali fani na całym świecie, także ci w naszej redakcji: za potężne widowiska i bombastyczność. Jej ważnym elementem był zawsze długi język Gene’a Simmonsa, który w połączeniu z makijażem nadaje basiście naprawdę demoniczny wygląd. W USA był przedmiotem wielu domysłów i legend. Język, nie basista.

Trzeba przyznać, że jest naprawdę długi i diabelnie ruchliwy. Według dziennikarzy radiowych, który zbierali ciekawostki na temat muzyka, jego smakowy organ mierzy aż 7 cali, czyli ponad 17,5 centymetra. Simmons wielokrotnie w wywiadach przekonywał, że jest on całkowicie naturalny. Dla porównania dodajmy, że przeciętny język u mężczyzny ma do 8,5 centymetra, a u kobiet do 7,9 cm. Tak, dobrze liczycie, Gene ma ponad dwukrotnie dłuższy język niż większość z Was, panowie.

Kiedy w wieku 13 lat Gene zdał sobie sprawę, że to nie tylko „coś dziwnego” ale także może być atutem, korzystał z języka by zaskakiwać, szokować imponować i… no cóż, w wielu wywiadach muzyk podkreślał, że takie warunki fizyczne wpływały doskonale na jego relacje z kobietami. Biorąc pod uwagę otaczającą go opinię łamacza serc oraz romanse z Katey Seagal, Cher oraz Dianą Ross. Obecnie od lat jest w stałym związku z Shannon Tweed.

Oczywiście, jak przystało na urodzonego biznesmena (muzyka też, ale jednak interesy to jego największy talent), korzystając z sukcesu kapeli otworzył w 2012 roku pismo dla mężczyzn o nazwie „Tongue”, czyli „język”. Swój własny ubezpieczył natomiast na sumę 1 miliona dolarów. Wiele lat temu po showbiznesie krążyła plotka, że basista KISS przeszczepił sobie język krowy, by budzić sceniczny postrach i podziw. To jednak jedna z wielu plotek (podobnie jak wycinanie sobie żeber przez Marylina Mansona), które były powtarzane przez wszystkich, ale nigdy nikt ich nie potwierdził.

Def Leppard - 5 ciekawostek o albumie "Hysteria" | Jak dziś rockuje?