Nickelback prezentują kolejny singiel, zapowiadający płytę Get Rollin!

i

Autor: Materiały prasowe Kolejny numer od Nickelback

Nickelback ujawnia ostatni singiel zapowiadający płytę! Jak brzmi "High Time"?

2022-11-15 10:08

Już w najbliższy piątek premiera długo oczekiwanego albumu Nickelback, czyli "Get Rollin’. Z tej okazji, zespół serwuje swoim fanom trzeci singiel. Zabiera ich w mglistą podróż, która przypomina, że zawsze gdzieś na osi czasu jest 4:20. Nowy utwór odbiega od poprzednich singli z płyty - ostrego "San Quentin" i nostalgicznego "Those Days". Funkowy groove i country rockowy „twang” to przesłanie a zarazem tęsknota za tak potrzebną, beztroską podróżą z dobrymi przyjaciółmi. Nowy singiel podniesie nas na duchu dzięki zaraźliwemu refrenowi i szorstkimi harmoniami frontmana Chad’a Kroegera.

Z okazji wydania albumu, Nickelback zagra trzy koncerty sold-out w History w Toronto (15 listopada), Starland Ballroom w New Jersey (18 listopada) i Foxwoods Resort w Connecticut (20 listopada).

Dziesiąta płyta grupy „Get Rollin’” i „Get Rollin’ (Deluxe)” będzie dostępna na platformach streamingowych i na CD. Wersja deluxe będzie uzupełniona o cztery utwory bonusowe: akustyczne wersje piosenek „High Time”, „Just One More”, „Does Heaven Even Know You’re Missing?” oraz „Horizon”. Podstawowa i specjalna wersja zostaną także wydane na winylu - w roku 2023.

Nickelback

Nazwany w 2009 roku przez „Billboard” „najpopularniejszym rockowym zespołem dekady”, Nickelback jest jednym z najbardziej witalnych i najważniejszych wykonawców ostatnich dwudziestu lat. Kwartet, w którego skład wchodzi Chad Kroeger, Mike Kroeger, Ryan Peake i Daniel Adair zdobył globalną popularność obsypanymi nagrodami hitami, takimi jak „How You Remind Me”, „Photograph”, „Far Away” czy „Rockstar”, które dotarły na sam szczyt zestawienia „Billboard Hot 100”. Skalę jego sukcesu obrazuje ponad 50 milionów sztuk sprzedanych płyt, które czynią z formacji jedną z najlepiej sprzedających się grup w historii muzyki i drugi najlepiej sprzedający się zagraniczny zespół w USA w pierwszej dekadzie XXI wieku, ustępujący jedynie The Beatles. Jego zaraźliwie chwytliwy megahit „How You Remind Me” został przez „Billboard” nazwany „najlepszą rockową piosenką dekady”. Był najczęściej granym utworem w amerykańskich radiach (każdego formatu) na początku lat dwutysięcznych – według Nielsen Soundscan pojawił się w eterze ponad milion dwieście tysięcy razy. 

Co więcej, grupa została nazwana przez Billboard „topowym rockowym zespołem dekady” i otrzymała dziewięć nominacji do nagrody Grammy, trzy nagrody American Music Awards, ponadto World Music Award, People’s Choice Award, dwanaście JUNO Awards, siedem MuchMusic Video Awards i została wprowadzona do kanadyjskiego „Walk of Fame” w 2007 roku. Z ponad dwudziestoma trzema przebojami ze szczytów zestawień i rzeszą fanów na całym świecie, Nickelback objechał kulę ziemską dwanaście razy grając dla dziesięciu milionów wiernych słuchaczy.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?