Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister jako awatary! Wideo z wirtualnego Ozzfest jest dostępne w sieci

i

Autor: Screen z Youtube/MsVader Jak wyglądała tegoroczna edycja Ozzfest?

Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister jako awatary! Nagrania z wirtualnego Ozzfest są dostępne w sieci

2022-11-15 9:57

Tegoroczna edycja Ozzfest za nami. W tym roku wydarzenie odbyło się w wirtualnej rzeczywistości, a jego gwiazdami byli Ozzy Osbourne oraz grupy Motörhead, Megadeth i Skid Row. Jak to właściwie wyglądało? W jaki sposób organizatorom udało się "ożywić" Lemmy'ego Kilmistera? W sieci i na Twitterze można znaleźć nagrania z Ozzfest 2023.

Ozzfest to słynny festiwal, który z czasem przybrał formę trasy koncertowej, organizowany przez Ozzy'ego Osbourne'a i jego żonę i menedżerkę Sharon Osbourne. Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w 1996 roku w Phoenix w Arizonie i Devore w Kalifornii i wystąpili na niej artyści, reprezentujący muzykę z obrębu hard rocka i metalu. Festiwal odbywał się co roku, aż do 2008 roku, a jego największy sukces komercyjny przypadł na początek lat 2000. Z czasem wydarzenie zawitało do Europy, a nawet Japonii - uznaje się, że Ozzfest zapoczątkował kariery takich grup jak Slipknot, Lamb of God, System of a Down czy Disturbed. Ostatnia stacjonarna edycja trasy miała miejsce w 2018 roku w Kalifornii. Wydarzenie niespodziewanie powróciło w tym roku i przybrało zupełnie nową formę - Ozzfest 2023 odbył się... w wirtualnej rzeczywistości. 

Ozzy Osbourne i Lemmy Kilmister jako awatary na wirtaulnym Ozzfest 2023

W weekend 11-13 listopada miała miejsce druga edycja Metaverse Music Festival, który odbył się w Decentraland - największej wirtualnej rzeczywistości. Jednym z elementów wydarzenia był właśnie Ozzfest, którego gwiazdami byli sam Ozzy, ale także zespoły Motörhead, Megadeth i Skid Row. O ile dwie ostatnie grupy "wystąpiły" na festiwalu poprzez emisję swoich teledysków, które powstały w ramach promocji ostatnich płyt, tak Ozzy i muzycy Motörhead wystąpili jako awatary. Na set "Księcia Ciemności" złożyły się m.in. utwory - Patient Number 9 Under the Graveyard. W sieci dostępne są nagrania, obrazujące, jak dokładnie to wyglądało - jak zaprezentował się "ożywiony" Lemmy Kilmister? Sprawdź nagrania poniżej!

Co tam w środku gra? Black Sabbath - VOL. 4