Nickelback nagra album z coverami słynnym metalowych kawałków? Gitarzysta zespołu komentuje

i

Autor: Materiały prasowe Nickelback nagra płytę z metalowymi coverami?

Nickelback nagra album z coverami słynnym metalowych kawałków? Gitarzysta zespołu komentuje

2022-11-30 16:03

Zespół Nickelback jest świeżo po wydaniu swojego dziesiątego albumu studyjnego. Krążek został zatytułowany "Get Rollin'" i od dnia premiery zbiera dobre recenzje krytyków, osiągnął on też spory sukces komercyjny. Czyżby Panowie już mieli w planach kolejne wydawnictwo - i to bardzo wyjątkowe w swojej formule?

Zespół Nickelback ma za sobą bardzo intensywne tygodnie. W piątek 18 listopada na rynku ukazał się najnowszy, pierwszy od pięciu lat krążek zespołu. Dziesiąty już album studyjny kapeli został zatytułowany Get Rollin' i zaprezentował zaskakujące, bardzo zróżnicowane brzmienie. Fanów i krytyków szczególnie zainteresował pierwszy singiel z wydawnictwa, czyli kawałek San Quentin. Numer utrzymany jest w mocnym, metalowym klimacie i nie da się nie zauważyć, że wprost nawiązuje on do tego gatunku z czasów, gdy przeżywał on szczyt popularności, czyli początku lat 80. Czyżby członkowie Nickelback planowali większy projekt powiązany z muzyką metalową?

Nickelback nagra album z metalowymi coverami?

Trzy lata temu lider zespołu, Chad Kroeger powiedział, że Nickelback ma w planach nagranie albumu, na którym znalazłyby się covery grupy Slayer. Kilka dni temu gitarzysta Ryan Peake udzielił wywiadu dla RockSverige w ramach promocji krążka Get Rollin', jednak zupełnie niespodziewanie muzyk został zapytany o słowa wokalisty sprzed lat. Peake powiedział, że... nie jest w stanie niczego wykluczyć! Gitarzysta zaznaczył jednak, że gusta członków Nickelback różnią się od siebie i nie każdy jest akurat fanem Slayera, orzekł jednak, że jest w stanie wyobrazić sobie to, że grupa kiedyś, w nieokreślonej przyszłości, nagra album, na którym znajdą się metalowe covery! 

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Nie wiem, czy byłoby to coś, na co wszyscy moglibyśmy się zgodzić, ponieważ wszyscy mamy różne upodobania i antypatie, jeśli chodzi o muzykę. Mike naprawdę lubi ciężkie klimaty, a ja lubię Slayera, więc porozumielibyśmy się w tej kwestii. Myślę, że prawdopodobne jest, że moglibyśmy zgodzić się na nagranie albumu z metalowymi coverami lub coś w tym stylu - powiedział Ryan w wywiadzie.

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?