Muzycy rockowi z największą liczbą Grammy na koncie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Pieter M Van Hattem/Anton Corbijn Oni są rekordzistami

Muzycy rockowi z największą liczbą Grammy na koncie. Oni są rekordzistami

2023-02-06 15:40

Początek każdego roku to czas rozdania nagród Grammy, a przy okazji różnego rodzaju podsumowań związanych z tym wydarzeniem. Kto nigdy w historii nie wygrał statuetki? Kto ma ich najwięcej? A jak to wygląda, jeśli chodzi o świat muzyków rockowych? Który artysta ma najwięcej Grammy na swoim koncie? Sprawdź!

W nocy z 5 na 6 lutego, w godzinach nocnych czasu polskiego odbyła się gala rozdania muzycznych nagród Grammy. W tym roku bezapelacyjnie triumfowała Beyoncé, która, z liczbą 32 statuetek na koncie, jest rekordzistką pod względem wygranych Grammy. Na ostatniej gali sukces odniósł także Ozzy Osbourne, wygrywając dwie statuetki, w tym za Najlepszy album rockowy. Nie mniejsze powody do zadowolenia mają Panie z grupy Wet Leg, których debiut został nagrodzony także dwukrotnie, co oznacza, że zdominowały one kategorie, dotyczące muzyki alternatywnej. Organizatorzy od lat konsekwentnie pomijają w głównych kategoriach artystów, reprezentujących klimaty rockowe i metalowe, skupiając się na nominacjach dla nich w kategoriach dedykowanych, a i tam nie brak niespodzianek. Mimo to warto wspomnieć, że w tym roku szansę na tytuł Najlepszego nowego artysty miały zarówno Wet Leg, jak i Måneskin. Warto pamiętać o tym, że w całej swojej karierze żadnej statuetki nie zdobyły takie legendy jak grupa Queen czy zespół Rammstein. 

Muzycy rockowi, którzy mają na koncie największą liczbę Grammy

Jak to wygląda z drugiej strony? Jacy artyści, jakie zespoły, reprezentujące ciężkie brzmienia, mają na koncie najwięcej nagród Grammy? Sprawdź galerię poniżej - uwaga! Zawarliśmy w niej gwiazdy, które mają na koncie dziesięć i więcej gramofoników!

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania