Moby chciał stworzyć zespół metalowy z... Björk! Jakie plany miał z Tommym Lee i członkami Pantery?

i

Autor: CapitalPictures/face to face/FaceToFace/REPORTER Moby chciał grać rocka i metal!

Moby chciał stworzyć zespół metalowy z... Björk! Jakie plany miał z Tommym Lee i członkami Pantery?

2023-02-14 13:22

Moby to jedna z najważniejszych postaci na światowej scenie tanecznej. Sympatię fanów na całym świecie zyskał także jako aktywista na rzecz praw zwierząt. Nie jest żadną tajemnicą, że muzykowi nie są obce także rockowe klimaty. Nie każdy jednak mógł zdawać sobie sprawę z tego, że Moby chciał wejść na ten rynek z własnymi grupami!

Moby i jego rockowo-metalowe plany z przeszłości

Nie jest żadną tajemnicą, iż Moby'emu nie jest obce ostrzejsze brzmienie. Muzyk zaczynał karierę w undergroundowych zespołach punk rockowych. Głośno było także o jego wydanej w 1996 roku płycie Animal Rights, która pokazała jego hardcore punkową stronę. Okazuje się, że mało brakowało, a Moby poszedłby w tę stronę jeszcze bardziej.

W ramach rubryki "Does Rock ‘N’ Roll Kill Braincells?!" magazynu "NME"muzyk zdradził, że w latach 90. blisko przyjaźnił się z braćmi Abbott z zespołu Pantera i perkusistą Mötley Crüe, Tommym Lee. Podczas jednej ze wspólnych imprez, Panowie byli bardzo blisko od podjęcia decyzji o założeniu wspólnego, metalowego zespołu, który miałby działać pod nazwą... The Sober Fucks!

Björk zagra w Polsce w 2023 roku! Koncerty rock i alternatywa

Byłem trzeźwy już od jakiegoś czasu, ale było już późno w nocy, gdy pojawił się napędzany alkoholem pomysł, obejmujący gitarzystę Pantery Dimebaga Darrells, perkusistę Vinniego Paula, Tommy'ego Lee i mnie. Żałuję, że nie założylyliśmy tego chaotycznego metalowego zespołu. Brzmiałoby to, jak skrzyżowanie Pantery z moją starą punkową grupą, Flipper - mówi Moby w wywiadzie.

Moby, Björk i... metal?!

To jednak nie wszystko. Moby był swego czasu tak bardzo nakręcony na pomysł, by grać metal, że... zaproponował założenie metalowej formacji Björk! Artystka jednak nie do końca miała zrozumieć, o co właściwie chodzi muzykowi, ten więc nie ciągnął rozmowy przy wspólnym posiłku.