Męskie Granie 2024

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Dominika Scheibinger

męskie granie

Męskie Granie Orkiestra 2024 zagrała po raz pierwszy! Tak prezentuje się SETLISTA tegorocznego składu

2024-07-11 12:09

Oficjalnie wystartowało tegoroczne Męskie Granie! W tym roku organizatorzy postawili na kilka zmian i tym razem pierwsze koncerty na trasie odbyły się właśnie w Żywcu. Drugi dzień imprezy to od zawsze moment występu Orkiestry danej edycji - w tym roku w jej skład wchodzą Daria Zawiałow, Mrozu i Kacperczyk. Na jakie covery zdecydował się ten skład?

2024 rok to moment szczególny dla wielbicieli i wielbicielek Męskiego Grania. Kultowy już format świętuje w tym roku swoje piętnastolecie! To właśnie z tej okazji organizatorzy zdecydowali się na kilka szczególnych kroków: po pierwsze, trasa tym razem wystartowała w Żywcu, gdzie zazwyczaj miała swój finał, ten tym razem będzie miał miejsce w Warszawie, jednak nie, jak to zwykle bywało do tej pory na Torze Wyścigów Konnych Służewiec, a na terenie Fortu Woli. Do tego zdecydowano się na transmisję na żywo już drugiego dnia koncertów w Żywcu, a to dlatego, że tego dnia miał miejsce występ ubiegłorocznej Orkiestry, ze względu na fakt, iż z powodu burzy tej nie dane było zagrać tego najważniejszego, czyli ostatniego na trasie. Transmisją na żywo objęte będą także koncerty z ostatniego dnia Męskiego Grania w Warszawie.

To jednak wciąż nie koniec nowości. Poza sobotnimi koncertami Orkiestry Męskiego Grania 2024, na scenę powrócą Męskie Granie Orkiestry z poprzednich lat! To więc jedyna szansa, aby ponownie usłyszeć repertuar przygotowany z myślą o wcześniejszych edycjach. Wybrane orkiestry będzie można usłyszeć podczas piątkowych koncertów. W tym roku przed publicznością ponownie zaprezentują się: Męskie Granie Orkiestra 2023: Igo, Mrozu, Vito Bambino, Męskie Granie Orkiestra 2020: Daria Zawiałow, Król, Igo, Męskie Granie Orkiestra 2017: Brodka, Rogucki, Ørganek, a także Męskie Granie Orkiestra 2015: Mela Koteluk, Fisz, Tomasz Organek, Smolik. Podczas wielkiego finału w Warszawie w piątkowy wieczór będzie można zobaczyć Orkiestrę Orkiestr, która wykona hymny Męskiego Grania z lat 2010-2024! W jej składzie znajdą się: Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk, Abradab, Spięty, Fisz, Leszek Możdżer, Katarzyna Nosowska, Marek Dyjak, O.S.T.R., Brodka, Smolik, Mela Koteluk, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Krzysztof Zalewski, Igo, Daria Zawiałow, Błażej Król, Vito Bambino, Kwiat Jabłoni, Mrozu.

KOLUMNA ZYGMUNTA - Karaś i Rogucki

Męskie Granie Orkiestra 2024 zagrała po raz pierwszy!

Za nami pierwszy weekend Męskiego Grania, a więc wiemy już, własne interpretacje których polskich klasyków zdecydowała się przedstawić tegoroczna Orkiestra, którą tworzą Daria Zawiałow, Mrozu i Kacperczyk. Skład pojawił się na Scenie Głównej wydarzenia w sobotni wieczór, tuż po występie ubiegłorocznej Orkiestry. Artyści przedstawili set, liczący w podstawowym kształcie trzynaście kompozycji i jeden bis. Wśród coverów, zgodnie z tradycją, nie zabrakło rockowych klasyków! W tym roku Zawiałow, Mrozu i Kacperczyk postawili m.in. na Cykady na Cykladach Maanamu, Tak..tak...to ja Obywatela G.C., Mniej niż Zero Lady Pank, Scenariusz dla moich sąsiadów Myslovitz czy Nie nie nie T.Love. Dwukrotnie wybrzmiał także tegoroczny hymn, czuli Wolne Duchy. Poniżej pełna setlista grana przez Męskie Granie Orkiestrę 2024.

Kilka nagrań z występu w Żywcu możesz zobaczyć TU i TU.

Męskie Granie Orkiestra 2024 - SETLISTA

 1. Cykady na Cykladach (Maanam cover)
 2. Muka (Hey cover)
 3. Kocham być z tobą (The Dumplings cover)
 4. Tak..tak...to ja (Obywatel G.C. cover)
 5. Luka (Krzysztof Zalewski song)
 6. Kate Moss (Ørganek cover)
 7. Mniej niż zero (Lady Pank cover)
 8. Kochać inaczej (De Mono cover)
 9. Fiołkowe pole (Sobel cover)
 10. Takiego chłopaka (Mikromusic cover)
 11. Scenariusz dla moich sąsiadów (Myslovitz cover)
 12. Nie nie nie (T.Love cover)
 13. Wolne duchy

Bis:

 1. Wolne duchy

Oto nasz ranking hymnów Męskiego Grania:

Listen on Spreaker.