Matylda/Łukasiewicz

i

Autor: Materiały prasowe

muzyczne nowości

Matylda Damięcka oraz Radek Łukasiewicz prezentują "Matkę"! Pierwszy album duetu już jest

2024-05-17 10:06

15 maja ukazał się długo wyczekiwany album zespołu Matylda/Łukasiewicz. Znają się od 10 lat, nad płytą pracowali ostatnie dwa. Wykorzystali każdą okazję, żeby swoje emocje, spostrzeżenia, czy doświadczenia (i te przyjemne i te trudne), przekuć w piosenki i teledyski.

Koncertów było ponad 50, wiele wyprzedanych, singli 7, odsłuchów miliony, sprzedanych w przedsprzedaży płyt setki. Pracowali nad albumem tak długo, aż całość nabrała pełnego sensu. I wreszcie jest! Nieprzypadkowa rozmowa o lękach, tęsknotach i naszych wspólnych problemach - “Matka” - debiutancka płyta zespołu.

Matylda/Łukasiewicz. Radek i Matylda. Wspólnie obserwują, piszą i nagrywają. Typowi millenialsi zapakowani w smutki, rozterki, tonący w codzienności zwykłej i niezwykłej. Pokazują świat jakim jest, nie wstydzą mówić się o emocjach, mówią głośno, że chłopaki mogą płakać, a dziewczyny nie muszą się uśmiechać. Pokazują jak trudno jest być w zgodzie ze sobą, albo odnaleźć siebie, kiedy życie nie do końca jest takie, jak wymarzyliśmy sobie za dzieciaka. Przez mocne teksty, charakterystyczne linie melodyczne i nie byle jakie głosy pokazują, że wszyscy doświadczamy podobnych problemów czy niesprawiedliwości. I może nie jest za pięknie, ale jeszcze rok będzie kiedyś nudny.

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Nad płytą pracowaliśmy intensywnie przez ostatnie 2 lata. Pokonując słabości, przyglądając się katastrofom, uczestnicząc w emocjonalnym rozedrganiu, słuchając głosu ulicy. Układaliśmy te puzzle tak długo, aż byliśmy zadowoleni z ich ostatecznego kształtu. Odczuwam satysfakcję, z tej nieskrępowanej rozmowy o emocjach. Przez jakiś czas nawet chcieliśmy nazwać album „The Best Of”, bo to absolutnie najlepsze co w tym momencie mamy, ale płyta-matka pasuje lepiej. Jestem zmęczony, szczęśliwy i nic bym nie zmieniał - Radek.

Chcemy tą płytą, zanucić Wam, że mamy tak samo jak Wy. Wszelka zbieżność przemyśleń i lęków jest nieprzypadkowa. Gdybym tylko mogła zaśpiewać głośniej, żeby usłyszeli, Ci których już zabrakło. Raz, dwa, próba mikrofonu… - Matylda.

Oto ciekawostki o albumie ""Exile on Main St.":