Matt Skiba: Nie jestem pewien, czy nadal jestem w Blink-182

i

Autor: Screen z YouTube/A Day To Remember Czy Matt Skiba nadal jest wokalistą Blink-182?

Matt Skiba: "Nie jestem pewien, czy nadal jestem w Blink-182"

2022-07-21 15:08

Matt Skiba w 2015 roku został wokalistą w punk rockowym zespole Blink-182 - pierwszym albumem, nagranym z jego udziałem był krążek “California”. Ostatnia płyta grupy, czyli “Nine” ukazała się w 2019 roku i słychać na niej wokal Skiby. Muzyka zabrakło natomiast na wydanym rok później singlu Quarantine. Choć tłumaczono się wtedy, że wynikało to z faktu, że Matt po prostu nie ma studia domowego, to fani zaczęli się zastanawiać, jaki jest status wokalisty w zespole. Okazuje się, że on sam też tego nie wie.

Matt Skiba urodził się 24 lutego 1976 roku w Chicago i już od najmłodszych lat pobierał nauki gry na pianinie i perkusji. W 1996 roku podjął studia na Columbia College, jednak szybko zakończył naukę, by, wraz z perkusistą Glennem Porterem i basistą Robem Doranem, założyć Alkaline Trio. Grupa wciąż funkcjonuje i ma na koncie dziewięć albumów studyjnych. Głośniej o Skibie zrobiło się w 2015 roku, kiedy to zespół Blink-182 ogłosił, że to właśnie on zajmie miejsce Toma DeLonge’a, który po powrocie w 2009 roku ponownie zdecydował się opuścić zespół. Z Mattem na pokładzie grupa wydała dwa albumy studyjne - California (2016) i Nine (2019). Od tamtej pory niewiele się dzieje w Blink-182 - a przynajmniej niewiele na ten temat wie sam Skiba.

Damian Ukeje w Esce ROCK. "Była obawa, że już nigdy nie zaśpiewam. To mój drugi debiut”

Czy Matt Skiba wciąż jest członkiem Blink-182?

Po raz pierwszy fani wokalisty zaczęli się zastanawiać, jaki jest jego status w zespole, gdy na próżno było szukać jego głosu w wydanym w 2020 roku numerze Quarantine - co prawda pojawił się w teledysku, ale delikatny niesmak pozostał. Fani nie dają za wygraną i w komentarzach pod zdjęciem, które Skiba opublikował na swoim Instagramie, wprost pytają, czy nadal jest członkiem zespołu:

Myślicie, że nadal jest w Blink? Nie ma tu treści związanych z zespołem, a faceci z Blink nie publikują żadnych zdjęć z Mattem. - brzmi jeden z komentarzy.

Matt Skiba reaguje na komentarze fanów

Okazuje się, że Matt… wie niewiele więcej od swoich fanów. Wokalista sam nie wie, jaki jest obecnie jego status w grupie.

Wiem mniej więcej tyle samo co ty w tym temacie. Niezależnie od wszystkiego, jestem bardzo dumny i wdzięczny za czas spędzony w Blink-182. - napisał Matt.

Sonda
Którego wokalistę Blink-182 wolisz?