KULT (29 oraz 30 października, 5 oraz 27 listopada)
Zgodnie z tradycją w jesiennym repertuarze Stodoły nie może zabraknąć Kultu. Koncerty w ramach “Trasy Pomarańczowej” od dekad przyciągają rzesze fanów. Choć najważniejsze utwory Kultu są obowiązkowym elementem każdego występu, wydarzenia zachowują swój unikatowy charakter i każdy z nich na nowo podbija serca fanów. Podczas czterech koncertów w Warszawie nie zabraknie najważniejszych i znanych od dekad utworów, jak również materiału z najnowszego albumu o przewrotnym tytule “Ostatnia płyta”.
Edyta Bartosiewicz (14 listopada)
Już 14 listopada na scenę Klubu Stodoła powróci Edyta Bartosiewicz. Kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka zaprezentuje warszawskiej publiczności swoje najważniejsze utwory, w tym materiał z najnowszego albumu “Ten moment”, który - jak przyznaje sama artystka - rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w jej życiu artystycznym. W roli supportu zaprezentuje się zespół Kwiaty, tworzony przez 5 osób mających wspólne założenia: upodobanie w harmoniach, tradycyjne wykorzystanie instrumentów, określone brzmienie, trochę z bigbitowych lat 60., a trochę z przełomu lat 80. i 90., gdy brytyjskie i polskie zespoły wygrywały ładne melodie na gitarach przepuszczonych przez arsenał efektów.
Lao Che (16, 17, 19, 21 oraz 21 listopada)
W drugiej połowie listopada w Stodole odbędą się pożegnalne koncerty formacji Lao Che. Zespół zdecydował o zawieszeniu działalności po ponad 20 latach grania i wielu niezapomnianych chwilach spędzonych razem z fanami. Jak sami przyznają: “Od dawna mamy apetyt na odświeżenie starych kawałków. Nadszedł na to czas i właściwy moment – pojedziemy z nimi w ostatnią trasę. Oczywiście nie zabraknie też tych piosenek, które doskonale znacie. Mamy nadzieję, że te koncerty zrobią dobrze Wam i nam na pożegnanie.”
Spięty (28 listopada)
28 listopada w Klubie Stodoła wystąpi Hubert „Spięty” Dobaczewski, wokalista, gitarzysta i lider Lao Che, który tym razem zaprezentuje swoją solową odsłonę. Warszawska publiczność usłyszy materiał z najnowszej płyty artysty “Black Mental”, która ukazała się w kwietniu 2021. Jej kwintesencją jest mroczny układ manipulacji jednostką i społecznością, ucieczką od wolności w nieświadome, ale dobrowolne realizowanie celów manipulatora. Album dotyka tematu systemu starego jak świat, który chcąc nie chcąc wciąż wpycha nam się przez okno. Zdumiewa i oburza w rodzimym i globalnym wydaniu.
Luxtorpeda (2 grudnia)
"Patyna, miedź, metal, czasami rdza, to taka muzyka, ten rodzaj muzyki gramy" – tymi słowami Robert "Litza" Friedrich opisał najnowszy krążek Luxtorpedy. Na płytę fani musieli czekać 4 lata. W tym czasie zostało zbudowane całkowicie nowe profesjonalne studio OKOLITZA, a pierwszym albumem tam zrealizowanym jest właśnie "Anno Domini MMXX". 2 grudnia poznańska formacja zaprezentuje materiał z tej płyty na scenie Klubu Stodoła.
Dżem (3 oraz 4 grudnia)
Choć muzyczna Polska poznała Dżem na początku lat 80., i właśnie na ogół wtedy biorą początek jego biografie, tak naprawdę korzenie grupy sięgają dużo, dużo dalej. Aż do roku 1973, kiedy to raczej niezobowiązująco muzycy grywali ze sobą w różnych konfiguracjach, miejscach i repertuarze. Dżem ma dziś na koncie szesnaście albumów studyjnych, występy na scenach większości polskich festiwali oraz koncertowanie na jednej scenie m.in. przed The Rolling Stones, Ericem Claptonem, ZZ Top, Lynyrd Skynyrd oraz AC/DC. Występy Dżemu wpisały się na stałe w zimowy harmonogram koncertowy Stodoły, którą corocznie w grudniu zespół wypełnia po brzegi kilkoma pokoleniami wiernych fanów. W tym roku legendarna grupa zagra w warszawskim klubie 3 oraz 4 grudnia.
Kasia Kowalska - akustycznie (5 grudnia)
5 grudnia w Klubie Stodoła wystąpi Kasia Kowalska, jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 27 lat. Jej twórczość od samego początku spotykała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Wokalistka wraz ze swoim zespołem proponuje koncert pełen emocji, niezwykłej energii i wielu przebojów, które wylansowała przez ponad ćwierć wieku swojej artystycznej działalności.
Meek, Oh Why? (8 grudnia)
8 grudnia w Klubie Stodoła wystąpi Meek, Oh Why?, pięcioosobowy zespół o unikatowym brzmieniu, balansujący pomiędzy wpływami muzyki elektronicznej, hip-hopu i nowoczesnego jazzu. Przy użyciu rapowanego słowa i nieograniczonej niczym otwartości muzycznej, zespół podczas koncertu w hipnotyczny sposób przeprowadza odbiorców przez podróż pełną skrajności, znajdującą jednak spójność pomiędzy wszystkimi elementami. Od lirycznych, tajemniczych poszukiwań, aż po kipiący ze sceny żywioł.
Natalia Przybysz (9 grudnia)
Natalia Przybysz, wokalistka i autorka tekstów, to obecnie jedna z najbardziej wyrazistych osobowości muzycznych. Pojawiła się na rynku w 2001, kiedy to wraz z siostrą Pauliną Przybysz, Markiem Piotrowskim oraz Bartkiem Królikiem powołali do życie zespół Sistars, wnosząc powiew świeżego powietrza na polską scenę. Po rozwiązaniu zespołu Natalia skupiła się na solowej karierze i poszukiwaniach własnej artystycznej drogi. Po ostatnim, w pełni wyprzedanym koncercie w Warszawie, Natalia Przybysz wraca do stolicy. Koncert odbędzie się w ramach trasy „Jak Malować Ogień 2”.
Tymek (11 grudnia)
Tymek to polski autor utworów muzycznych i tekstów. Jego płyty wielokrotnie osiągały status Platynowych i Diamentowych. W 2021 roku jako pierwszy artysta wywodzący się z kultury hiphopowej w Polsce otrzymał podwójny diament za singiel „Język Ciała". Od tej pory nie przestaje zaskakiwać swoich fanów, nieustannie szukając nowych środków wyrazu. AUTUMN TOUR to 4 wyjątkowe koncerty, na których na pewno nie zabraknie kultowych już numerów TYMKA, ale pojawią się na nich także nowe, nigdy na żywo nie grane piosenki. Warszawski koncert Tymka odbędzie się już 11 grudnia w Klubie Stodoła.
Mikromusic (12 grudnia)
Najnowsza płyta Mikromusic pod tytułem „Kraksa” opowiada o miłości. O miłości bezwzględnej, do własnej osoby, wewnętrznego dziecka, przyjaciół, psa, o miłości przeszłej, toksycznej, naprawionej. Muzycznie Mikromusic trzyma się cały czas lat 80-tych i 60-tych. Tekstowo jest jak zawsze: i melancholijnie i zabawnie. Tytułowa Kraksa to pies Natalii Grosiak. Natalia adoptowała Kraksę 15 lat temu. Kraksie poświęcona jest też ostatnia piosenka na płycie, w której wokalistka powoli żegna się ze swoim psem.12 grudnia materiał z tej płyty będzie można usłyszeć na żywo w trakcie koncertu w Stodole.
Natalia Nykiel (16 grudnia)
Podczas koncertu, który będzie się składał z dwóch aktów Natalia zagra materiał z nagrodzonej Fryderykiem 2020 płyty „Origo" (pandemia pokrzyżowała wokalistce plany trasy promującej wydawnictwo) oraz utwory z nadchodzącego nowego albumu, który ukaże się na początku 2022 roku. To wszystko, jak zawsze w wyjątkowej oprawie, z której słynie artystka. Czego jeszcze możemy się spodziewać podczas tego wydarzenia? Jak zapowiada sama Natalia: „Jestem tak stęskniona za publicznością i podekscytowana nową muzyką, że chciałabym przygotować same niespodzianki! Ale spokojnie, będą także Wasze ulubione hity. I te radiowe i te koncertowe, do których tak lubicie szaleć pod sceną. Na samą myśl o tym koncercie energia mnie roznosi!".
ØRGANEK (17 grudnia)
Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyta „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat. Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. Jak powiedział Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Trasa „Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy.
KARAŚ/ROGUCKI (18 grudnia)
KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Już 18 grudnia duet zaprezentuje materiał ze swojej debiutanckiej płyty w warszawskiej Stodole.
Pełen harmonogram nadchodzących wydarzeń dostępny na www.stodola.pl.
Bilety dostępne w kasie Klubu Stodoła oraz w sprzedaży internetowej: www.ticketclub.pl.