Kolejna legenda kończy karierę! Gwiazda zapowiedziała pożegnalną trasę koncertową

i

Autor: Patrick Semansky/Associated Press/East News Cyndi Lauper wyruszy w pożegnalną trasę koncertową

muzyczne wiadomości

Kolejna legenda kończy karierę! Gwiazda zapowiedziała pożegnalną trasę koncertową

2024-06-04 9:58

Niestety, czas leci, lata mijają, nadchodzi taki moment, kiedy trzeba zwolnić i najzwyczajniej w świecie przejść na emeryturę. Aspekt ten tyczy się również gwiazd muzyki - zdaje się, że w ostatnich latach w dużo większym stopniu, niż jeszcze do niedawna. Teraz kolejna legenda tego świata ogłosiła, że jest gotowa zajść ze sceny...

Można odnieść wrażenie, że od co najmniej kilku lat przestrzeń publiczną wręcz zalewają informacje o kolejnych zespołach, artystach i artystkach, którzy i które decydują się przejść na muzyczną emeryturę. Taki krok poprzedzony jest najczęściej wyruszeniem w pożegnalną trasę koncertową i tak, bywa, że takowa trwa latami i nijak już kojarzy się z jakimkolwiek końcem. W niektórych przypadkach jednak po jej zakończeniu rzeczywiście dana gwiazda decyduje się zejść ze sceny.

Z fanami i fankami pożegnał się już zespół Kiss, którego muzycy koncertują jednak solowo, sama formacja zaś powróci za kilka lat pod postacią awatarów. Niedługo pożegnalną trasę wznowi Aerosmith i zdaje się, że po koncertowych problemach z ostatnich lat, grupa rzeczywiście zejdzie ze sceny na dobre. Na to zdecydował się już zespół Eagles, a teraz tropem tych sław podąża teraz legendarna wokalistka...

Najważniejsze kobiece albumy rockowe wszech czasów

Cyndi Lauper żegna się ze sceną!

Jak ogłosiła na początku czerwca Cyndi Lauper, już tej jesieni wyruszy ona w swoją pożegnalną trasę koncertową! Seria występów zorientowana jest jedynie na tereny Stanów Zjednoczonych i zgodnie z planem rozpocząć się ma 18 października pokazem w Montrealu, a zakończy się 5 grudnia pożegnalnym koncertem w Chicago.

Cyndi Lauper skończy w tym roku 71 lat, karierę rozpoczęła pod koniec lat 70. w wieku 24 lat, działając początkowo jako wokalistka zespołu Blue Angel. Po odejściu z grupy zdecydowała się rozpocząć karierę solową, gdy w 1983 roku ukazał się jej debiutancki album She's So Unusual, promowany przebojowym singlem Girls Just Wanna Have Fun. Kolejne lata to kolejne sukcesy i coraz większa sława - Cyndi Lauper wydała do tej pory dwanaście albumów, z czego najbardziej aktualny to Detour z 2016 roku. We wtorek 4 czerwca artystka podsumuje swoją karierę także w inny sposób - tego dnia na platformie Paramout+ premierę ma serial dokumentalny Let the Canary Sing, który skupia się na tym, jak wyglądała droga Cyndi na szczyt i jak radziła sobie ona, gdy jej sława zaczęła z czasem maleć.

Oto nasz wybór najważniejszych kobiecych albumów:

Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU