Keith Richards

i

Autor: MAR/Capital Pictures/EAST NEWS

Jak zespoły mogą grać ze sobą przez dziesiątki lat? Keith Richards zdradza swój przepis na sukces

2022-06-06 14:14

The Rolling Stones, Metallica, Scorpions... Wszystkie te zespoły są aktywne od wielu lat, wydają albumy i koncertują po całym świecie. Jak grać przez tyle czasu i nie zwariować? Jak utrzymać zespół po latach w podobnym składzie, co na początku? Keith Richards odniósł się do tego i powiedział, jak to wygląda w jego przypadku.

Gitarowe dziadki i pokryte kurzem zespoły? Nie w tym przypadku. Te kapele mają się naprawdę bardzo dobrze. Takie ZZ Top gra od 1969 roku, a brodacze z Teksasu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Aerosmith występuje od 1970, a Metallica od 1981. W przypadku Hetfielda i jego drużyny ma się wrażenie, że panowie są na scenie od zawsze. Prawdziwymi dinozaurami w tej kategorii są jednak Stonesi. Mich Jagger ze swoją ekipą działa od 12 lipca 1962 roku. Jak tak dobrze policzyć, to artyści w tym roku obchodzą swoje 60. urodziny! W sumie nawet z tej okazji wyruszyli w tournée po wszystkich kontynentach. Jak wytrzymać z tą samą paczką tyle czasu? Jak utrzymać zespół w ryzach i nie doprowadzić do rozłamu? To prawdziwe wyzwanie. Keith Richards zdradził jak to wygląda z jego strony.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 10 rockowych hitów, które mają ponad MILIARD odsłon na YouTubie! Który numer znalazł się w czołówce?

Co tam w środku gra - Keith Richards -Main Offender

Keith Richards zdradza przepis na długowieczność zespołu

Gitarzysta Stonesów w jednym z ostatnich wywiadów dla "The Sun" wypowiedział się na temat wieloletniego grania w zespole. Twierdzi, że najważniejsze jest to, żeby członkowie po prostu chcieli ze sobą grać i pozostać razem. Podkreśla, że ważne jest poznanie się wzajemnie na tyle, żeby móc przewidzieć co się wydarzy w przyszłości.

"Myślę, że najważniejsze jest to, że członkowie tego zespołu chcieli być razem. To pomaga! Mieliśmy różne wzloty i upadki. Ale doszliśmy do wniosku, że najbardziej produktywni jesteśmy razem. Oczywiście, na przestrzeni tych, mój boże, sześciu dekad, musieliśmy się do siebie przyzwyczaić. Ważne w byciu dobrze dobranym zespołem jest poznanie innych tak dobrze, żeby móc przewidzieć, co się stanie." - wspomina Richards

Sonda
Czy uważasz, że Stonesi powinni zejść ze sceny?