Daria Zawiałow

i

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER, YouTube/screen z wideo

Wiadomości

Jak powstawał tegoroczny hymn Męskiego Grania? Daria Zawiałow nagrała wokale w ekspresowym tempie!

Tegoroczny hymn Męskiego Grania stworzyli Daria Zawiałow, Mrozu oraz bracia Kacperczyk. Jak powstawała kompozycja "Wolne duchy"? O tym wszystkim artyści opowiedzieli w rozmowie dla Radia Eska.

Jak powstawał tegoroczny hymn Męskiego Grania?

11 czerwca premierę miał utwór "Wolne duchy", czyli hymn promujący tegoroczną, piętnastą już, edycję Męskiego Grania. Za numer odpowiada, tradycyjnie, Orkiestra Męskiego Grania. Tym razem w jej składzie znaleźli się: Daria Zawiałow, Mrozu oraz bracia Kacperczyk, Maciej i Paweł.  

Eska Rock on Tour: Praga

Dla Darii Zawiałow jest to już trzeci udział w popularnej Orkiestrze (wcześniej występowała w niej w 2020 i 2021), a dla Mroza - drugi (artysta pozostał w składzie po ubiegłorocznej odsłonie). Debiutantami za to są bracia Kacperczyk, którzy dopiero będą mogli poczuć emocje związane z grą w Orkiestrze Męskiego Grania.  

Wróćmy jednak do samej piosenki. Jak powstawały "Wolne duchy"? O tym wszystkim ostatnio, w rozmowie z Radiem Eska, opowiedzieli sami artyści. 

Jak się okazuje: nie był to bardzo żmudny proces. Wystarczy wspomnieć, że szybko, wręcz ekspresowo, ze swoją pracą uporała się Daria Zawiałow. – Nagrałam wokale w 11 minut. Nie miałam wyboru. Nagrywałam je w swoim domu z producentem Dryskullem. Musieliśmy to zrobić na szybkości, bo potrzebował "pilota" [to ślady które mają towarzyszyć/pomagać muzykowi nagrywającemu swoje partie - przyp. red.], żeby mieć na czym pracować. Później straciłam głos, więc te wokale ostatecznie zostały – powiedziała wokalistka. 

A czego będzie można spodziewać się po koncertach Orkiestry, na których, oprócz piosenki przewodniej, pojawią się także covery znanych polskich utworów? Ma być bardziej rockowo. Taka zapowiedź z pewnością ucieszy wszystkie osoby, które uważają, że w ostatnich latach Męskie Granie gdzieś straciło swój pazur. 

Taki jest plan, ale nie ze względu na komentarze, tylko ze względu na potrzebę serca. Ja chociaż siedzę bardziej w muzyce soulowej, bluesowej, lubię też takiego starego rock'n'rolla, to tutaj mam jednak punkową ekipę. Ściągnęli mnie z Ameryki do Wielkiej Brytanii. Taki sznyt chcemy właśnie pokazać – przyznał Mrozu. 

Męskie Granie 2024. Szczegóły trasy

W tym roku trasa zawita do siedmiu miast. Oto szczegółowa rozpiska:

  • 28-29.06 - Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem
  • 12-13.07 - Szczecin, EPSD Aeroklub Szczeciński
  • 19-20.07 - Gdańsk, Polsat Plus Arena
  • 26-27.07 - Poznań, Park Cytadela
  • 02-03.08 - Wrocław, Pola Marsowe
  • 09-10.08 - Kraków, Muzeum Lotnictwa
  • 23-24.08 - Warszawa, Fort Wola – Letnia Strefa Progresji

W ramach jubileuszowej, 15. edycji Męskiego Grania, na wydarzeniu pojawi się ponad 140 artystów, nie zabraknie projektów specjalnych.

Męskie Granie. Oto ranking hymnów festiwalu: