Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 70.? QUIZ dla wybitnych znawców

i

Autor: AKPA Co wiesz o polskim rocku lat 70.?

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 70.? QUIZ dla wybitnych znawców

2023-03-21 13:49

W latach 70. muzyka rockowa coraz bardziej zaczęła wchodzić na polski rynek. Kolejni artyści i grupy eksperymentowali z tego typu brzmieniami, przekształcając je na rodzime warunku. Jakie formacje, jacy artyści solowi debiutowali i tworzyli w tej dekadzie? Co wiesz o polskim rocku lat 70.? Sprawdź się w quizie!

Pierwsze zalążki polskiej muzyki rockowej zaczęły się pojawiać na rynku w latach 60. To wtedy rodzimi artyści, zainspirowani przede wszystkim działalnością grupy The Beatles, sami nagrywali kompozycje, mające genialne, rock and rollowe brzmienie. Zachodni rynek ewoluował, a wraz z nim także ten polski. To dzięki grupie Breakout w naszym kraju pojawiło się dobre, rockowe, klasyczne brzmienie, Grupa kontynuowała także działalność w kolejnej dekadzie, a Tadeusz Nalepa pokazał, czym jest prawdziwy blues. Muzyka rockowa zmieniała się, przestala być tak oczywista i garściami czerpała z innych gatunków, co pokazywali także rodzimi twórcy.

Co wiesz o polskim rocku lat 70.? Sprawdź się w quizie!

Kolejna dekada przyniosła kolejne interesujące brzmienia, które polscy słuchacze chłonęli, zapewniając ich twórcom największą popularność. W latach 70. solową karierę kontynuował Czesław Niemien, który wspinał się na wyżyny swojego talentu, jak nikt inny w przepiękny sposób prezentując odbiorcom najwyższej jakości muzykę i śpiewając do niej najpiękniejszą poezję. To w latach 70. na polski rynek wkroczył rock progresywny, symfoniczny i hard rock. Kto był przedstawicielem tych gatunków? Jakie albumy pochodzą właśnie z tej dekady? Sprawdź się w naszym quizie!

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Jak dobrze znasz polskiego rocka lat 70.? QUIZ dla wybitnych znawców

Pytanie 1 z 10
Ile utworów trafiło na album "Enigmatic" Czesława Niemena?