Ivan Moody przeprasza i ogłasza, że jednak nie rezygnuje z heavy metalu: Nigdzie się nie wybieram

i

Autor: Gonzales Photo/Avalon/REPORTER Wokalista Five Finger Death Punch zmienia zdanie

Ivan Moody przeprasza i ogłasza, że jednak NIE REZYGNUJE z heavy metalu: "Nigdzie się nie wybieram"

2022-10-27 9:59

Raptem kilka dni temu pisaliśmy o tym, że Ivan Moody, wokalista Five Finger Death Punch, ogłosił na jednym z koncertów zespołu, że zdecydował się zrezygnować z heavy metalu. Gdy jedni fani prześcigali się w pomysłach, czym teraz będzie się zajmował muzyk, drudzy twierdzili, że to tylko kwestia czasu, gdy ten wycofa się ze swoich słów. I to oni mieli rację.

Ivan Moody jest członkiem zespołu Five Finger Death Punch niemal od chwili jego powstania, czyli od 2006 roku. Przez prawie dwadzieścia lat działalności grupa nagrała dziewięć albumów studyjnych i zapracowała sobie na miano jednego z najlepszych współczesnych zespołów heavy metalowych. Nie da się ukryć, że ścieżka kariery Moody'ego w FFDP jest dość wyboista. Muzyk od lat zmaga się z uzależnieniem od alkoholu, co wielokrotnie doprowadziło do sytuacji, gdy wygłaszał on podczas koncertów nietypowe oświadczenia. W 2012 roku Ivan został prawie wyrzucony ze składu, w 2016 roku zaś ogłosił zebranym na koncercie fanom, że właśnie umiera jego matka (co zostało zdementowane przez rodzeństwo wokalisty), a rok później, dokładnie 12 czerwca 2017 roku, powiedział ze sceny, że jest to jego ostatni koncert w Five Finger Death Punch. Moody udał się na leczenie i dwa lata później powrócił do składu i występów.

Ivan Moody jednak nie rezygnuje z heavy metalu

Na koncercie kończącym ostatnią trasę koncertową kapeli, Ivan ponownie zwrócił się z pewnym ogłoszeniem do fanów. Wokalista powiedział ze sceny, że po wydaniu jeszcze jednego albumu z Five Finger Death Punch zamierza zrezygnować z heavy metalu. Muzyk powiedział, że chce poświęcić się rodzinie i nadrobić czas ze swoimi dziećmi, jednak fani zaczęli przypuszczać, że muzyk skupi się na tworzeniu... muzyki country.

Od tamtego ogłoszenia minął tydzień i Ivan... zmienił zdanie! Do sieci trafiło nagranie, na którym muzyk przeprasza fanów, mówiąc, że jego decyzja była zbyt pochopna i podjęta pod wpływem impulsu. Moody doszedł do wniosku, że muzyka jest dla niego wszystkim, a heavy metal to jego życie i jest przekonany, że jego dzieci chciałyby, żeby robił to, co czyni go szczęśliwym. Wokalista dodał, że jest to winny swoim kolegom z zespołu, zaznaczył jednak, że mając na myśli przejście na emeryturę mówił o całym przemyśle muzycznym. Sprawdź całe nagranie z wyjaśnieniem poniżej.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Naprawdę, siedziałem przez ostatnie kilka dni i myślałem o tym wszystkim. I najpierw chcę przeprosić. Tak. Przepraszam. Przepraszam, ponieważ muzyka to wszystko, co mam, i nie sądzę na dłuższą metę, żeby moje dzieci mnie szanowały, gdybym przestał robić to, dzięki czemu jestem w tym miejscu. Nigdzie się nie wybieram. Nie idę... Może byłem trochę zbyt impulsywny. Mam nadzieję, że mi wybaczycie - brzmi fragment oświadczenia Ivana.

Zombie - jak dobrze znasz słynne filmy z żywymi trupami" w roli głównej? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się właściciel bogatej plantacji, który chciał doprowadzić do poślubienia Madeleine Short, bohaterki filmu “Białe zombie” (1932) przez uczynienie z kobiety zombie?