Gwiazda pop założyła sukienkę z logo Burzum i Internet zapłonął. Ona za to tłumaczy się: Ups, nie miałam pojęcia

i

Autor: Bjorn Larsson Rosvall/TT/Shutterstock/Rex Features/East News Burza wokół stroju z logo zespołów metalowych, założonego przez Zarę Larsson

Gwiazda pop założyła sukienkę z logo Burzum i Internet zapłonął. Ona za to tłumaczy się: "Ups, nie miałam pojęcia"

2023-02-01 10:12

Świat ciężkich brzmień raczej nie często bierze na języki współczesne gwiazdki pop, a gdy już to się dzieje, dyskusja najczęściej dotyczy ich strojów, których raczej po takich artystkach nikt by się nie spodziewał. Kilka dni temu kolejna przedstawicielka pop rynku zdecydowała się założyć kostium, na którym pojawiły się loga zespołów death metalowych. Fakt ten natychmiast wywołał burzę w Internecie.

Świat Internetu, a szczególnie użytkowników lubujących się w ciężkich brzmieniach, kilka dni temu dosłownie zapłonął. Stało się to, gdy do sieci trafiły zdjęcia Zary Larsson. Jest ona jedną z najpopularniejszych szwedzkich wokalistek popowych, która wygrała drugi sezon tamtejszej wersji programu "Idol". Aktualnie ma ona na koncie trzy albumy studyjne i udało jej się osiągnąć rozgłos międzynarodowy. Kilka dni temu Zara wzięła udział w corocznej gali rozdania szwedzkich nagród muzycznych, P3 Guld. Wokalistka pojawiła się na niej w stroju, który nadal jest szeroko komentowany - Larrson założyła kostium, na którym dostrzec można grafiki, przedstawiające loga słynnych grup death metalowych: Cannibal Corpse, Behemoth i... Burzum. Być może fakt ten przeszedłby bez echa, gdyby nie ostatni ze wspomnianych zespołów. 

Zara Larsson tłumaczy się ze swojego modowego wyboru

Burzum to jeden z najsłynniejszych norweskich zespołów, reprezentujących tamtejszą drugą falę black metalu. Grupa od lat jest przedmiotem kontrowersji, ze względu na postać Varg Vikernesa. Muzyk został skazany w 1993 roku na 21 lat pozbawienia wolności za zabójstwo kolegi po fachu, Øysteina Aarsetha i podpalenie trzech zabytkowych kościołów. Vikernes znany jest także ze swojego antysemityzmu i rasistowskich poglądów - podejrzewano go o planowanie zamachu terrorystycznego na terenie Francji. To głównie z tego powodu właśnie na Zarę posypały się gromy. Całej sytuacji na pewno nie polepszy fakt, iż Larsson, w rozmowie z Aftonbladet przyznała, iż... nie miała pojęcia o kontrowersjach, wokół "jednego z elementów" swojego stroju.

Najlepsze rockowe i metalowe albumy 2022 roku - Polska

Ups, nie miałam pojęcia. Po prostu pomyślałam, że moje ubrania wyglądają fajnie. To było naprawdę niefortunne. Dla wyjaśnienia, nie miałam na sobie towarów tych grup, tylko strój projektanta mody, Rafa Simonsa - tłumaczy się Zara.

Sonda
Trafia do Was tłumaczenie Zary?