Guns N' Roses udostępnili niepublikowane dotąd nagranie live wykonu You Could Be Mine [WIDEO]

i

Autor: Screen z YouTube/Guns N' Roses Nowy klip od Guns N' Roses!

Guns N' Roses udostępnili niepublikowane dotąd nagranie live wykonu "You Could Be Mine" [WIDEO]

2022-10-06 11:41

Już 11 listopada na rynku ukaże się monumentalna reedycja kultowych albumów "Use Your Illusion I & II". Na nieco ponad miesiąc przed premierą Panowie postanowili trochę podgrzać atmosferę i opublikować nie znane dotąd nagranie z wykonania numeru " You Could Be Mine" w Nowym Jorku! Wideo jest już dostępne w sieci!

W 1990 roku zespół Guns N' Roses wszedł do studia, aby rozpocząć pracę nad nowym albumem, niestety, już wtedy relacje między muzykami nie wyglądały najlepiej. Ze składu wyrzucony został Steven Adler, któremu uzależnienie od substancji psychoaktywnych skutecznie uniemożliwiało nagrania, jego miejsce zajął Matt Sorum, kilka miesięcy później zaś pełnoprawnym członkiem zespołu został klawiszowiec Dizzy Reed. Prace nad projektem trwały ponad półtora roku, jednak efekt był niesamowity - tego samego dnia, 17 września 1991 roku, ukazały się dwa albumy Gunsów - Use Your Illusion I & II. Zadebiutowały one odpowiednio na drugim i pierwszym miejscu listy Billboard 200 to właśnie z tych płyt pochodzą kultowe numery: Don't Cry, Live and Let DieNovember Rain, You Could Be Mine, Knockin' on Heaven's Door, Yesterday, Civil War Estranged. Wydawnictwa te zapewniły zespołowi dwie nominacje do nagrody Grammy.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Nadchodzi monumentalna reedycja albumów

W ubiegłym roku minęło dokładnie trzydzieści lat od premiery obu płyt. Zespół postanowił jednak świętować tę rocznicę rok później - już 11 listopada na rynku ukaże się monumentalna reedycja wydawnictw. W Polsce będą dostępne następujące formaty: Super Deluxe Seven-CD + Blu-ray, 4LP, 2LP, 2CD oraz 1CD. W każdym wydaniu „Use Your Illusion I & II” po raz pierwszy w historii zostały na nowo zremasterowane z zarejestrowanych w wysokiej rozdzielczości 96kHz 24-bitowych nagrań z oryginalnych taśm, półcalowych analogowych masterów. Każda z wersji będzie dostępna także w serwisach cyfrowych. Guns N’ Roses – Use Your Illusion I & II w wersji Super Deluxe Seven-CD + Blu-ray zawiera imponującą liczbę 97 utworów, w tym 63, których nie wydano nigdy wcześniej.

Guns N' Roses z nowym klipem!

Choć do premiery zostało jeszcze trochę czasu, to zespół postanowił nieco podgrzać atmosferę i udostępnić nowy klip! W czwartek 6 października w serwisie YouTube udostępnione zostało wideo z wykonania numeru You Could Be Mine, które miało miejsce w Nowym Jorku, w Ritz Theatre 16 maja 1991 roku. Klip ten nie był dostępny nigdy wcześniej - sprawdź go poniżej!