Greta Van Fleet odwołuje koncerty. Powód? Stan zdrowia wokalisty

i

Autor: AFP/EAST NEWS Josh Kiszka, wokalista grupy

Greta Van Fleet odwołuje koncerty. Powód? Stan zdrowia wokalisty

2022-10-18 11:01

Najbliższe trzy koncerty rockowej gwiazdy zostały przełożone na nieokreślony jeszcze termin. Zespół do sprawy odniósł się w krótkim komunikacie, w mediach społecznościowych. Chodzi o uszkodzenie ucha, jakiego podczas koncertu w amerykańskim Bangor miał doznać Josh Kiszka, wokalista kapeli.

Kolejne miejsca, gdzie mieli wystąpić to Raleigh, Jacksonville oraz Greenville. Niestety fani będą musieli poczekać, bo jak napisał Josh, będzie potrzebował trochę czasu na dojście do siebie. Podczas koncertu w Bangor miało dojść u niego do pęknięcia bębenka w jednym uchu. Nic przyjemnego szczególnie, jeśli pracujemy w dużym natężeniu dźwięku i najczęściej w słuchawkach (profesjonalne wokalistki i wokaliści obecnie często korzystają z monitorów dousznych, czyli specjalnych słuchawek, które pozwalają na dokładny i czytelny odbiór tego co zespół gra).

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Dobra wiadomość jest taka, że koncerty nie są definitywnie odwoływane. Josh napisał, że pracuje obecnie ze swoimi menadżerami nad nowymi terminami w miastach, gdzie trzeba było odwołać występy. Zachęca do zatrzymania biletów, bo nie stracą ważności i będzie można na nie wejść na koncerty w nowych datach.

„Czuję się okropnie, że muszę to zrobić i nie mogę wystarczająco wyrazić jak bardzo doceniam miłość i wsparcie, którym obdarzacie nas każdej nocy. To dla mnie druzgocące musieć ogłaszać takie rzeczy, ale niestety jest to konieczne dla dalszego występowania” – pisze do fanów Josh.

Zespół Greta Van Fleet to projekt trzech braci: Bliźniacy Josh i Jake wraz z młodszym Samem zaczęli karierę w 2012 roku i po 5 latach udało im się zadebiutować płytowo. W 2019 zostali nominowani do czterech nagród Grammy, zdobyli tą za „Najlepszy rockowy album”. W ubiegłym roku ukazała się druga płyta, która zadebiutowała na pierwszym miejscu list Billboard w kategoriach: album rockowy, album hard rockowy oraz album wydany na winylu. Muzycy zapewniali niedawno, że pracują nad kolejnym krążkiem.