Glaca i basista Toola razem po raz drugi! Kolejny album duetu nadciąga!

i

Autor: PIOTR KAMIONKA/REPORTER Wyjątkowy duet z nowym projektem!

Glaca i basista Toola razem po raz drugi! Kolejny album duetu nadciąga!

2023-09-11 11:15

Justin Chancellor znany jest fanom ciężkiego brzmienia przede wszystkim jako basista zespołu Tool. Uważni słuchacze widzą jednak, iż ten kilka lat temu po raz pierwszy połączył siły z polskim muzykiem - Piotrem "Glacą" Mohamedem! Panowie po dziesięciu latach od premiery pierwszej wspólnej płyty wracają z nowym wydawnictwem!

Justin Chancellor i Piotr "Glaca" Mohamed poznali się już w latach 90., za kulisami jednego z europejskich festiwali, na którym zagrał zarówno zespół Tool, jak i nasz rodzimy Sweet Noise. Panowie zaprzyjaźnili się i utrzymywali stały kontakt, aż w końcu na początku lat 2010. Piotr udał się do Los Angeles i doszło do wspólnych nagrań. Tak właśnie został powołany do życia projekt muzyków, M.T.Void, który w 2013 roku wydał swój pierwszy album, Nothing's Matter, zaśpiewany w całości w języku polskim. Gdy wydawało się, że grupa, w wyniku różnych czynników, umarła śmiercią naturalną, to Justin i Glaca powracają z zupełnie ekscytującymi wieściami!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu

Justin Chancellor i Glaca powracają!

Kilka dni temu Panowie ogłosili, że nagrali wspólnie nowy album! Okazją do ponownego połączenia sił stał się czas pandemii, a efektem tych działań jest właśnie nadchodzący krążek! Został on zatytułowany Matter's Knot, Pt. 1 i będzie miał swoją premierę już 10 listopada. Na płytę złoży się siedem utworów, do których teksty, w języku polskim, angielskim  arabskim, napisał sam Glaca. Gościnnie na krążku pojawią się: Aric Improta (Night Verses, ex-FEVER 333) w kawałku Propagator, Isabel Munoz-Newsome z Pumarosa w Drop-Out, i Andy Morin (Death Grips), który zagrał na perkusji i wyprodukował Scanner Void. Wkład Glacy w album to oczywiście wokal, teksty, ale muzyk odpowiada także za jego produkcję i programowanie utworów, Justin zaś zajął się grą na basie, gitarach, dołożył wokale i współprodukował wydawnictwo. 

Projekt promują numery MaBeLuScanner Void które są dostępne do odsłuchu poniżej. Tracklista płyty przedstawia się następująco.

Matter's Knot, Pt. 1 tracklista:

  1. Death Survives
  2. Lilt
  3. Propagator
  4. Drop-Out
  5. Scanner Void
  6. MaBeLu
  7. Magmaficent