Gitarzysta Glenn Tipton wystąpił z Judas Priest pierwszy raz w tym roku

i

Autor: Rex Features/East News

Wiadomości

Gitarzysta Glenn Tipton wystąpił z Judas Priest pierwszy raz w tym roku. Zobaczcie WIDEO

W trakcie występu Judas Priest w rodzinnym Birmingham na scenie pojawił się gitarzysta Glenn Tipton, który nie może w pełni koncertować z zespołem z powodu choroby Parkinsona. Wykonał z nimi dwa utwory: "Metal Gods" oraz "Living After Midnight".

Glenn Tipton znów zagrał z Judas Priest. To był wyjątkowy koncert w Birmingham

Judas Priest obecnie intensywnie koncertują w Europie w związku z promocją swojego najnowszego albumu "Invincible Shield", o którym zresztą pisaliśmy na naszej stronie (recenzję znajdziecie w tym miejscu). 19 marca muzycy zawitali do swojego rodzinnego miasta, czyli angielskiego Birmingham. Na fanów Judas Priest, w trakcie bisów, czekała niespodzianka. Na scenie do zespołu dołączył bowiem gitarzysta Glenn Tipton. 

Wywiad - Judas Priest - Krzysiek Sokołowski | ESKA Rock

Przypomnijmy, że muzyk od kilku lat zmaga się z chorobą Parkinsona. Ze względu na postępujące objawy, Tipton był zmuszony zrezygnować z w pełni aktywnego koncertowania (zastępuje go Andy Sneap, który jest także producentem ostatnich dwóch albumów JP). Od czasu do czasu jednak pojawia się na scenie, żeby zagrać z Judasami. I tak też się stało w Birmingham. Gitarzystę mogliśmy usłyszeć w dwóch utworach: "Metal Gods" oraz "Living After Midnight". 

W sieci pojawiły się zapisy tych wykonań: 

Mimo choroby, Tipton pozostaje członkiem grupy i wziął udział w nagraniach ostatniego albumu. Wokalista Rob Halford w niedawnym wywiadzie dla brytyjskiego dziennika "The Guardian" przyznał, że gitarzysta radzi sobie naprawdę świetnie i jest bardzo silnym człowiekiem, który mocno walczy z chorobą. Halford podkreślił, że wkład Glenna w "Invincible Shield" jest tak samo duży, jak w przypadku każdej poprzedniej płyty. 

Tymczasem, już niebawem, bo 30 marca, zespół po raz kolejny zagra w naszym kraju. Tym razem w krakowskiej Tauron Arenie.  

Oto najlepsze albumy Judas Priest: