Dubioza Kolektiv powraca do Polski na klubowe koncerty! [DATY, MIASTA, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Goran Lizdek & Edvin Kalic Dubioza Kolektiv na trzech koncertach w Polsce

Dubioza Kolektiv powraca do Polski na klubowe koncerty! [DATY, MIASTA, BILETY]

2023-01-18 16:29

Dubioza Kolektiv powraca do Polski na klubowe koncerty! Energetyczny wulkan prosto z Bośni i Herzegoviny zawita do Warszawy, Gdańska i Poznania. Bywalcy największych europejskich festiwali są dobrze znani w naszym kraju, mając na swoim koncie chociażby występ na Pol’and’Rock Festivalu. Jesteście gotowi na szaloną noc z Dubiozą?

Dubioza Kolektiv powraca do Polski na klubowe koncerty! Energetyczny wulkan prosto z Bośni i Herzegoviny zawita 9.02.23 do warszawskiej Progresji, 10.02.23 do gdańskiego B90 i 11.02.23 do poznańskiej Tamy. Bywalcy największych europejskich festiwali są dobrze znani w naszym kraju, mając na swoim koncie chociażby występ na Pol’and’Rock Festivalu w 2018 roku, gdzie grając przed pół milionową publiką zgarnęli nagrodę Złotego Bączka dla najlepszego międzynarodowego występu festiwalu. Teraz odwiedzą nasz kraj, promując swój najnowszy album “Agrikultura” wydany w 2022 roku nakładem Menart. Materiał ten powstał podczas pandemii koronawirusa Covid-19 i lockdownu, kiedy wszyscy ludzie na świecie byli pochłonięci internetem, a ich twarze stale przyklejone do ekranów wszelkich rozmiarów. Zespół zaczął myśleć o przyszłości rolnictwa i tym kto będzie produkować żywność, jeśli każdy zacznie pracę w sektorze IT. Swoje rozważania zawarli jak zwykle w lekko humorystyczny, ale i bezkompromisowy sposób, a tylko 3 single promujące album wykręciły blisko 8 milionów odtworzeń w samym serwisie YouTube. 

Dubioza Kolektiv - bośniacka ikona

Bośniacy funkcjonują na scenie już blisko 20 lat, a ich ostatni album to już jedenasta płyta w dyskografii. Na szerokie wody w Europie wypłynęli za sprawą piątego albumu “Wild Wild East”, kiedy to Billy Gould z Faith No More zachwycił się ich twórczością i podpisał kontrakt z Dubiozą w swojej wytwórni Koolarrow Records, zapewniając im dystrybucję na całym świecie. Dwa lata później zespół wydał kolejny album, który promował utwór “Kažu” - ten ogromny hit osiągnął blisko 50 milionów odsłon w serwisie YouTube, a Dubioza wyprzedała w pełni halową trasę na Bałkanach. W kolejnych latach muzycy nie zatrzymywali się i wyruszyli w pierwszą trasę po USA, wystąpili na kultowym showcase festiwalu SXSW, a na Eurosonic festivalu w 2016 roku otrzymali nagrodę najlepszego zespołu festiwalowego głosami innych, europejskich festiwali. Dziś Dubioza Kolektiv to uznana marka w Europie Wschodniej i nie tylko. Na swoim koncie mają występy na festiwalach Glastonbury, Lollapalooza, Roskilde czy Lowlands oraz dziesiątki wyprzedanych koncertów w całej Europie, ale także w USA czy Kanadzie. Podejmują tematy problematyczne i trudne, a w tej całej swojej bałkańskiej dzikości, znakomicie łączą kulturowe akcenty Bośni z nowoczesnym i własnym podejściem do muzyki, czerpiąc z reggae, ska, punku czy elektroniki. Dubioza Kolektiv to prawdziwy fenomen muzyczny, a przez ich szalone i jedyne w swoim rodzaju koncerty, fani przykleili im łatkę zespołu, który trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu, chociaż po pierwszym razie wsiąkniesz w ich energię na dobre!

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Dubioza Kolektiv na trzech koncertach w Polsce - szczegóły

  • 9.02.23 - Progresja, Warszawa
  • 10.02.23 - B90, Gdańsk
  • 11.02.23 - Tama, Poznań

drzwi 19:00, start 20:30

BILETY: www.winiarybookings.pl (start przedsprzedaży biletów 18.11 o godzinie 11:00)

Iron Maiden - co wiesz o legendzie heavy metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Kto był pierwszym wokalistą Iron Maiden?