Dezerter prezentuje nowy singiel! To kolejna zapowiedź szczególnej EP-ki

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Nowość od zespołu Dezerter

Dezerter prezentuje nowy singiel! To kolejna zapowiedź szczególnej EP-ki

2023-11-30 13:24

W czwartek 30 listopada zespół zaprezentował drugi z zapowiedzianych już jakiś czas temu premierowych utworów, który nosi tytuł „Pomocne dłonie”. Klip do utworu jest już dostępny w serwisie YouTube.

Od ostatniej studyjnej płyty Dezerter "Kłamstwo to nowa prawda" minęły dwa lata. W tym czasie zespół zdążył otrzymać Fryderyka za archiwalną płytę studyjną "1986. Co będzie jutro?" i w żadnym razie nie zamierza zwalniać tempa. 8 grudnia tego roku na rynek trafi winylowa EP-ka Dezerter, zatytułowana „Żółć / Pomocne dłonie”. Zamówienia na to wyjątkowe wydawnictwo można już składać na stronie wydawnictwa

30 listopada zespół zaprezentował drugi z premierowych utworów, który nosi tytuł „Pomocne dłonie”. Zespół tak komentuje okoliczności powstania nowych utworów:

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Postanowiliśmy wrócić do przerwanego przez pandemię pomysłu wydawania co jakiś czas EP-ek, zanim uzbieramy pomysły na pełne wydawnictwo. Tym razem mamy dwa utwory, które nagraliśmy w połowie października. To była szybka decyzja i szybka sesja. Oba utwory są gorzkim komentarzem do otaczającej nas fali rozgoryczenia, wzajemnych niechęci i rozgrywek politycznych odbywających się kosztem zwykłych ludzi. Ale zwykłym ludziom też się dostaje mały prztyczek w nos, za brak dystansu do siebie i podejmowanych wyborów.

Muzycznie Dezerter pozostaje wierny wypracowanemu przez lata stylowi, czyli własnej wizji hardcore punka.

Zespół kończy właśnie trasę koncertową – pozostał jeszcze jeden koncert, w najbliższą sobotę: 2.12 Proxima – Warszawa.