David Gilmour Between Two Points

i

Autor: Screen z YouTube/David Gilmour

muzyczne nowości

David Gilmour połączył siły z córką! “Between Two Points” to druga zapowiedź nowej płyty artysty

2024-06-17 13:51

David Gilmour intensywnie przygotowuje się do premiery swojego najnowszego, pierwszego od prawie dekady albumu. Po świetnie przyjętym przez fanów i fanki singlu “The Piper’s Call” przyszedł czas na kolejną zapowiedź wydawnictwa! Tym razem w kompozycji “Between Two Points” muzyk stworzył duet… ze swoją córką!

O tym, że David Gilmour przygotowuje się do wydania nowej muzyki plotkowano już od końca 2023 roku, kiedy to na profilach artysty w mediach społecznościowych pojawiać się zaczęły zdjęcia ze studia nagraniowego. Oficjalne potwierdzenie wieści nadeszło pod koniec kwietnia, kiedy to wydaniem singla “The Piper’s Call” artysta oficjalnie ogłosił wydanie nowego albumu. Pierwsza od dziewięciu lat płyta byłego lidera Pink Floyd została zatytułowana “Luck and Strange” i ukaże się na rynku dokładnie 6 września.

Tuż po muzycznej premierze Gilmour rozpoczął ogłaszanie koncertów, na których promować będzie swój najnowszy projekt. Na chwilę obecną wiadomo, że muzyk zagra we Wielkiej Brytanii, Włoszech i w Stanach Zjednoczonych.

Pink Floyd - 5 ciekawostek o albumie “The Dark Side of the Moon” | Jak dziś rockuje?

Ojciec i córka!

Do premiery zostało jeszcze trochę czasu, ale muzyk postanowił podgrzać nieco atmosferę wydaniem kolejnego singla. Tym razem światło dzienne ujrzała kompozycja “Between Two Points”, która jest naprawdę wyjątkowa, a to dlatego, że gościnnie zaśpiewała w niej i zagrała na harfie Romany Gilmour, córka artysty! Do utworu powstał również teledysk (premiera o godzinie 18:00), którego reżyserem jest Gavin Elder.

Romany wykonuje tę piosenkę z niezwykłym poziomem kruchości, wrażliwości i powściągliwą kontrolą. Pomiędzy Davidem i Romany istnieje subtelna, ale głęboka więź emocjonalna, uchwycona ręcznymi kamerami, co zwiększa napięcie teledysku - brzmi oficjalny opis premiery.

Oto ulubione utwory Davida Gilmoura z repertuaru Pink Floyd: