Dave Gahan i Martin Gore ujawniają oficjalną przyczynę śmierci Andy'ego Fletchera. Potwierdzają się wcześniejsze ustalenia mediów

i

Autor: AFP/EAST NEWS Co było przyczyną śmierci członka Depeche Mode?

Dave Gahan i Martin Gore ujawniają oficjalną przyczynę śmierci Andy'ego Fletchera. Potwierdzają się wcześniejsze ustalenia mediów

2022-06-28 9:35

26 czerwca minął równo miesiąc od niespodziewanej śmierci znanego z działalności w zespole Depeche Mode klawiszowca Andy’ego Fletchera. Niemal natychmiast media zaczęły spekulować i wskazywać na przyczynę zgonu, tematu nie komentowali jednak bliscy muzyka - aż do teraz. Wieczorem 27 czerwca w social mediach zespołu pojawił się post, w którym Dave Gahan i Martin Gore, za zgodą rodziny Fletchera, ujawnili oficjalną przyczynę jego śmierci.

Andy Fletcher po raz pierwszy poważnie zainteresował się muzyką w wieku 15 lat, a już rok później połączył siły ze szkolnym kolegą Vincem Clarkiem i założył zespół No Romance, w którym grał na basie. Bardzo szybko dołączył do nich Martin Gore, a następnie Dave Gahan, który zasugerował, by grupa zmieniła nazwę na Depeche Mode. Zespół wydał w tym składzie w 1981 roku pierwszy album, zatytułowany Speak & Spell, a niedługo później Depeche Mode zdecydował się opuścić Clarke. Fletcher od samego początku pełnił kluczową rolę w grupie - grał na wielu instrumentach, współtworzył piosenki i przez lata zajmował się pozamuzycznymi sprawami. Muzyk był członkiem Depeche Mode nieprzerwanie od jego powstania, aż do 26 maja 2022 roku. To wtedy świat obiegła informacja o nagłej śmierci Fletchera - klawiszowiec miał 60 lat.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Znana jest oficjalna przyczyna śmierci Andy’ego Fletchera

Od samego początku przedmiotem spekulacji była przyczyna, która doprowadziła do nagłego odejścia muzyka. Już dzień po jego śmierci, przedstawiciele magazynu “Rolling Stone” ustalili, że zmarł on w swoim domu z przyczyn naturalnych, nie wiadomo jednak było, o co konkretnie chodzi. Oficjalnie informacje na ten temat zamieścili w social mediach zespołu Dave Gahan i Martin Gore. W porozumieniu z rodziną Fletchera ujawnili oni, że muzyk zmarł z powodu rozwarstwienia aorty i choć stało się to przedwcześnie, to artysta odszedł szybko i bez przedłużającego się cierpienia.

Ceremonia pogrzebowa muzyka Depeche Mode

Ceremonia pogrzebowa Andy’ego Fletchera miała miejsce w połowie czerwca. Uroczystość miała skromny i prywatny charakter, wzięli w niej udział jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele muzyka.