Czy jest szansa na powrót Sex Pistols? Paul Cook otwarcie komentuje sprawę

i

Autor: Materiały prasowe Czy Sex Pistols powróci?

Czy jest szansa na powrót Sex Pistols? Paul Cook otwarcie komentuje sprawę

2022-11-16 15:10

Zespół Sex Pistols powstał w 1975 roku, ale rozpadł się po raptem trzech latach, mając na koncie jeden album studyjny. Grupę do dziś uznaje się za jeden z najbardziej wpływowych zespołów punkowych w historii muzyki. Czy jest szans na powrót Sex Pistols? Paul Cook, były perkusista kapeli, otwarcie skomentował sprawę.

Zespół Sex Pistols powstał w 1975 roku, gdy do kapeli prowadzonej przez Malcolma McLarena, w skład której wchodzili już Steve Jones, Paul Cook i Gen Matlock, dołączył John Lydon. Przez kolejny rok zespół budował swoją pozycję i rozpoznawalność koncertując i pracując nad debiutanckim materiałem, aż w październiku 1976 roku podpisał kontrakt z EMI. Projekt od momentu pojawienia się w przestrzeni publicznej budził bardzo duże kontrowersje, głównie ze względu na swój sposób zachowania i wypowiedzi. W październiku 1977 roku ukazał się pierwszy - i jedyny - album grupy, a jego wydanie poprzedziły premiery singli Anarchy in the U.K. God Save the Queen, które na stałe weszły do kanonu. W tym samym roku nowym basistą Sex Pistols został Sid Vicious, a już rok później doszło do rozpadu grupy. Choć funkcjonowała ona jedynie przez trzy lata i nagrała tylko jeden album, to dziś Sex Pistols postrzega się jako jeden z najbardziej wpływowych zespołów punkowych w historii. 

Powroty Sex Pistols w poprzednich latach

Grupa powróciła w oryginalnym składzie w 1996 roku i wyruszyła w półroczną trasę Filthy Lucre Tour. Cztery lata później swoją premierę miał The Filth and the Fury. W 2022 roku muzycy ponownie zebrali się z okazji Złotego Jubileuszu Królowej Elżbiety, a rok później zagrali kolejną serię koncertów w Ameryce Północnej. W kolejnych latach dochodziło jeszcze do kolejnych zjazdów, z czasem doszło jednak do konfliktu między Jonesem, Cookiem, Matlockiem a Lydonem. 

Kwiat Jabłoni - wywiad ESKA ROCK

Czy jest szansa na powrót Sex Pistols?

Całkiem niedawno były perkusista zespołu, Paul Cook, udzielił wywiadu magazynowi "NME". Podczas rozmowy muzyk został zapytany o to, czy są jakiekolwiek szanse na to, by Sex Pistols ponownie spotkali się w najbliższym czasie i wrócili do koncertowania, a może nawet nagrywania. Odpowiedź muzyka była bardzo dosadna. Cook powiedział, że nie ma szans na to, żeby kapela ponownie się zjednoczyła. Perkusista powiedział, że nie widzi takiej opcji, zwłaszcza po tym, gdy on i Cook spotkali się z Lydonem w sądzie, w sprawie użycia muzyki Sex Pistols w serialu Pistol. Muzyk jest też zdania, że wszyscy żyjący członkowie kapeli... są już za starzy, by wciąż śpiewać Anarchy In The UK. Mimo wszystko, w tej samej rozmowie Cook przyznał, że bardzo żałuje, że działalność Sex Pistols trwała tak krótko i nie udało mu się nagrać kolejnego albumu.

Nie. Absolutnie nie ma takiej możliwości. I tak nie chciałbym tego robić, zwłaszcza po zeszłorocznej sprawie sądowej w sprawie "Pistol", która była gó*****ym przedstawieniem. Sąd Najwyższy był ostatnim miejscem, w którym chciałem być, wśród facetów w perukach, którzy cię grillują. Wolałbym załatwić to w pubie przy kilku kuflach. Myślę, że i tak jesteśmy za starzy, by śpiewać „Anarchy In The UK”. To nie byłoby w porządku!- powiedział Cook w wywiadzie dla NME w ramach serii "Does Rock ‘N’ Roll Kill Braincells?!"