CIGARETTES AFTER SEX w coverze utworu Radiohead Motion Picture Soundtrack!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Ebru Yıldız CIGARETTES AFTER SEX coveruje Radiohead

CIGARETTES AFTER SEX w coverze utworu Radiohead "Motion Picture Soundtrack"!

2023-12-13 13:51

Cigarettes After Sex zamyka rok gwiezdnych osiągnięć - w tym przekroczenie 7 miliardów streamów na różnych platformach i wyprzedanie swojej największej jak dotąd trasy koncertowej, która obejmowała stadion Forest Hills w Nowym Jorku o pojemności 13 tysięcy - wydając swoją transcendentalną wersję niedocenianego utworu zespołu Radiohead "Motion Picture Soundtrack”.

Po raz pierwszy usłyszałem wersję tej piosenki, która była tylko solowym głosem i gitarą, nagraną na żywo podczas koncertu w 1997 r. Uwielbiam to, jak przekształcili ją w gotową piosenkę, którą zrobili lata później, ale było coś w prostocie tego oryginalnego, okrojonego nagrania, które zawsze utkwiło mi w pamięci. Chciałem, aby nasza wersja w jakiś sposób uchwyciła to uczucie i skupiła się na pięknym smutku i romantyzmie, które słyszałem w tekście. W rzeczywistości nagraliśmy ją w 2015 r. tego samego dnia co "Affection" i nasze covery "Keep On Loving You" i "Neon Moon", ale jakoś nie czuliśmy się w pełni uprawnieni do jej wydania aż do teraz. Na szczęście piosenka stała się dla mnie bardziej osobista na przestrzeni lat i naprawdę cieszę się, że w końcu się ukazała...

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Na początku tego roku zespół Cigarettes After Sex wydał parę oryginalnych singli zatytułowanych "Bubblegum" i "Stop Waiting".

Za miliardami streamów i przebojowymi singlami, Cigarettes After Sex nadal przeciwstawiają się temu, co oznacza bycie jednym z największych kultowych zespołów na świecie. Pięć lat po wydaniu swojego przełomowego debiutu  (który w tym roku ponownie wszedł na listy Top 200 na całym świecie, a w zeszłym tygodniu uzyskał platynę w USA) i ich uznanej kontynuacji "Cry" (2019), ostatnio odnotowali kilka viralowych momentów na TikToku, które odblokowały nowy poziom wzrostu liczby odbiorców i sprzedaży albumów. Na przykład w tym miesiącu ich utwór "Apocalypse" osiągnął ponad 1 miliard streamów na samym Spotify. Z ponad 8,8 mln obserwujących i 20 mln miesięcznych słuchaczy, są obecnie 305. najczęściej streamowanym zespołem na Spotify.