Bruce Dickinson

i

Autor: Materiały prasowe

Bruce Dickinson o swoim nadchodzącym albumie! "Będę odkrywać dla Was kolejne warstwy tej cebuli"

2023-10-11 10:11

Już w przyszłym roku światło dzienne ujrzy pierwszy od 18 lat solowy album Bruce'a Dickinsona. Muzyk na dobre przymierza się do promocji nowego materiału, a kluczowym elementem tego będą oczywiście koncerty, w tym występ w Polsce! Ale co wiadomo na temat samej płyty? Dickinson postanowił nieco odkryć karty.

Bruce Dickinson pozostaje nieodłączną częścią składu Iron Maiden od 1999 roku. Muzyk zrobił sobie przerwę od zespołu w latach 1993-1999, by skupić się na karierze solowej. Bruce wydał w jej ramach już siedem albumów, a autorską działalność kontynuował także po powrocie do "Żelaznej Dziewicy". Ostatni krążek wokalisty, Tyranny of Souls, ukazał się w 2005 roku, czyli osiemnaście lat temu! Po tak imponującej przerwie artysta postanowił znów pójść na solo! W połowie września Bruce oficjalnie ogłosił, że w 2024 roku ukaże się jego najnowszy album, zatytułowany The Mandrake Project. Wieściom tym towarzyszyło przedstawienie listy pierwszych koncertów, promujących nadchodzący materiał. No dobrze, ale co wiadomo na jego temat?

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Co wiadomo o nadchodzącym albumie Bruce'a Dickinsona?

Muzyk postanowił nieco odsłonić karty. Dickinson opublikował w swoich social mediach specjalną wideo-wiadomość, w której opowiedział nieco więcej o nadchodzącym The Mandrake Project. Wiadomo, że za dystrybucję płyty odpowiadać będzie Sony, ukaże się ona na początku przyszłego roku, a w pracach nad nią Bruce ponownie połączył siły z Roy'em Z. No właśnie, muzyk zdradza w wideo, że prace nad tym projektem trwają już naprawdę długo, gdyż od... 10 lat! Bruce zaznacza dalej, że The Mandrake Project to oczywiście nowa muzyka, ale nie tylko! Wygląda na to, że muzyk szykuje dla fanów duży projekt i zapewnia, że powoli będzie odkrywać jego kolejne warstwy. Wokalista zdradził też, że tyle lat temu płyta ta powstawała pod zupełnie inną nazwą, a przez ten czas wydawnictwo znacząco się rozrosło i zmieniło. Bruce jest zdania, że fani będą tym wszystkim naprawdę podekscytowani.

No cóż, to się w końcu dzieje. Nazywa się "The Mandrake Project" i oczywiście jest to przede wszystkim muzyka. Ale to także dużo, dużo, więcej. Co więcej, na razie nie zdradzę, ale to się stanie -wszystko zostanie wyjaśnione i stanie się oczywiste, gdy będziemy przez to przechodzić i gdy będę odkrywać dla Was wszystkich kolejne warstwy tej cebuli. Ale tak, "The Mandrake Project". Pracujemy nad tym od 2014 roku, kiedy jeszcze nie nazywało się "The Mandrake Project". Miał czas, aby urosnąć i dojrzeć. I o mój Boże, czy kiedykolwiek to się stało. Myślę, że będziecie naprawdę podekscytowani. Mam nadzieję, że spodoba się Wam wszystko to, co dla Was stworzyliśmy - mówi Bruce w nagraniu.

Bruce Dickinson w Polsce w 2024 roku!

Pozostaje nam czekać na to, by poznać kolejne warstwy projektu, tym bardziej, że będzie okazja, by usłyszeć go w Polsce na żywo! Bruce został jedną z gwiazd przyszłorocznego Mystic Festival. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-8 czerwca w Gdańsku na terenie Stoczni Cesarskiej. Na chwilę obecną nie wiadomo, którego dnia wystąpi artysta.