Bring Me the Horizon

i

Autor: Materiały prasowe

rockowe newsy

Bring Me the Horizon największym zespołem rockowym na świecie! Wszystko za sprawą nowego albumu

2024-06-05 13:00

Fani i fanki Bring Me the Horizon dość sporo naczekali się na nowy album swojej ulubionej formacji. Krążek "NeX GEn" ukazał się w końcu pod koniec maja i został świetnie przyjęty przez opinię publiczną, a w szczególności przez słuchaczy. Najlepszym dowodem na to są wyniki, jakie wydawnictwo osiągnęło w streamingu!

Już wiosną 2023 roku stało się jasne, że zespół Bring Me the Horizon przygotowuje się do wydania nowego albumu. Wydawnictwo zostało oficjalnie zapowiedziane dokładnie rok temu i początkowo miało ujrzeć światło dzienne we wrześniu ubiegłego roku. Niestety, premiera została przełożona ze względu na "nieprzewidziane okoliczności", kapela wydawała jednak w kolejnych miesiącach następne single z nadchodzącego projektu. Oficjalna data jego wydania wciąż nie była znana, gdy w połowie grudnia 2023 roku ogłoszono, że członkiem BMTH nie jest już Jordan Fish, który pozostawał jej klawiszowcem od 11 lat.

W końcu, dość niespodziewanie dla fanów i fanek, grupa w końcu ogłosiła datę premiery wyczekiwanej płyty i wydała ją niemal natychmiast! Post Human: Nex Gen ujrzał światło dzienne, jednak jedynie w wydaniu cyfrowym, 24 maja i szybko zaczął zdobywać popularność. Krążek zadebiutował na piątym miejscu w Wielkiej Brytanii, dotarł także do Top 30 amerykańskiego "Billboardu".

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Wielki sukces Bring Me the Horizon!

Wydawnictwo świetnie poradziło sobie również w streamingu. W ciągu zaledwie tygodnia po premierze Post Human: Nex Gen osiągnął pułap ponad 70 milionów streamów, czyniąc Bring Me the Horizon największym w tym czasie zespołem rockowym na świecie! Wraz z tak dużym zainteresowaniem i sukcesem na świecie, kapela potwierdziła, że jej nowy album doczeka się także wydanie fizycznego. Post Human: Nex Gen w wersji na CD ukazać się ma 27 września.

Bring Me the Horizon na Mystic Festival 2024!

Przypominamy, że formacja jest jednym z headlinerów tegorocznego Mystic Festival. Grupa zaprezentuje się na Main Stage ostatniego dnia imprezy, w sobotę 8 czerwca, około godziny 23:30.

Spróbuj się w quizie z nu metalu:

QUIZ: Jak dobrze znasz się na nu metalu? To pytania dla prawdziwych znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
1. Słynny statyw mikrofonowy Jonathana Davisa z KORN zaprojektował:
Bruce’a nie było, ale będzie MISTYCZNIE i metalowo. CZŁOWIEK Z METALU