Tak trzeba żyć

i

Autor: Eska ROCK

Bileciki do kontroli! Zaglądamy za kulisy pracy konduktora pociągu #TakTrzebaŻyć

2022-03-10 9:36

Czy wystawianie mandatów sprawia satysfakcję czy zakłopotanie? Jak można zgubić w pociągu tort weselny? Kto najczęściej podrywa konduktorów i konduktorki? Jak poradzić sobie z pijanym agresorem? Na te i wiele innych pytań poznacie odpowiedzi w najnowszym programie internetowym Eski ROCK „Tak trzeba żyć!”. Naszym pierwszym gościem jest konduktor z pasji i powołania Przemek Brych, który o swoim zawodzie napisał nawet książkę „Być jak konduktor”.

Tak trzeba żyć! Czyli jak?

„Tak trzeba żyć!” to zupełnie nowy format prezentowany w naszym serwisie internetowym, do którego zapraszamy prawdziwych pasjonatów i „zajawkowiczów”. Goście programu opowiedzą o swoich największych zainteresowaniach i odsłonią widzom fragment kulis tego czym się na co dzień zajmują. Gospodarzem programu będzie znany słuchaczom Eski Rock, współprowadzący porannej Aktywacji, Wojtek Góralski.

Zależy mi na tym by przed naszą kamerę trafiały osoby kochające to co robią. Jestem przekonany, że na przykład: szewc, policjant, kierowca autobusu czy właśnie konduktor, którzy kochają swoją pracę, mają niejednokrotnie więcej ciekawych historii do opowiedzenia, niż wielu celebrytów brylujących w mediach społecznościowych. Słyszałem kiedyś piękną piosenkę Grażyny Łobaszewskiej „Piosenka o ludziach z duszą” i to ma być właśnie program o ludziach z duszą i sercem do tego co robią – zdradza nam Góralski.

Człowiek, który poczuł pociąg do… pociągów

Gościem pierwszego odcinka jest konduktor, kierownik pociągu i autor książki „Być jak konduktor” - Przemysław Brych. Przemek od młodości zakochany jest w kolei i wszystkim co z nią związane. W domu kolekcjonuje historyczne rozkłady jazdy, a w pracy dba o bezpieczeństwo pasażerów.

Wydawać by się mogło, że to nic nadzwyczajnego. Praca jak każda inna. Z drugiej strony zastanawiamy się co sobie musi myśleć taki konduktor wypisując mandat. Czy ma z tego radochę? Czy dostanie za to premię? Czy on nie lubi p4asażerów, że ich tak gnębi? Czym w ogóle zajmuje się taki konduktor podczas całej podróży? Właśnie po to jest ten program, żeby odpowiedzieć na głos na te wszystkie pytania – powiedział nam przed premierą pierwszego odcinka Wojtek Góralski.

Z nagrania dowiemy się również między innymi: co najczęściej pasażerowie zostawiają w pociągach, czy konduktor też wkurza się na opóźnienia, czy brak biletu zawsze kończy się mandatem i czy kolejarz może zostać bohaterem, jakie najzabawniejsze, a jakie najstraszniejsze sytuacje mogą się przydarzyć podczas podróży pociągiem.

Sprawdźcie sami dlaczego „Tak trzeba żyć!”.