Antoni Roker debiutuje na winylu! Płyta “Łobuz” będzie dostępna w tym formacie

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Damian Woźniak Nowy album Antoniego Rokera na winylu

Antoni Roker debiutuje na winylu! Płyta “Łobuz” będzie dostępna w tym formacie

2022-08-03 15:51

Kilka tygodniu temu ukazał się debiutancki album Antoniego Rokera. Już za chwilę artysta zadebiutuje po raz drugi — tym razem na czarnym krążku. Przed państwem: "Łobuz" na winylu!

Antoni Roker, choć solowo jest pełnoprawnym debiutantem, od lat jest obecny na polskiej scenie rockowej. Do tej pory współtworzył zespoły Wasching Machine oraz Playman, zasilał skład koncertowy grupy Temper Temper, a w latach 2020-2021 piastował posadę głównego gitarzysty w zespole Proletaryat. Po występie w półfinałach XII edycji programu "Mam talent" postawił na w pełni autorskiego rock'n'rolla, czego efektem jest jego debiutancki album "Łobuz". Krążek, który ukazał się kilka tygodni, nakładem wytwórni 33 Records, jest bezpośrednim odzwierciedleniem tego, kim Antoni Roker jest dziś.

Nocny Kochanek w Esce ROCK! Wywiad z Krzysztofem Sokołowskim

Antoni Roker - inspiracje

W swoich inspiracjach artysta wskazuje reprezentantów klasycznego rocka - Queens of the Stone Age czy Jacka White’a, lecz sam postanowił wybrzmieć w sercach polskiej publiczności w ojczystym języku. Efekt? Od dawna nikt w polskiej muzyce nie przyłożył z taką finezją i z taką mocą! Muzyka Rokera to zwarte, rockandrollowe kompozycje, oparte na szczerych do bólu tekstach, wściekłych gitarowych riffach, basowych galopadach i spuszczonej ze smyczy perkusji.

Wszystko to, by na żywo wzniecać prawdziwą pożogę, bowiem Antoni Roker to urodzone zwierzę sceniczne, które spala się na niej do końca i nigdy nie bierze jeńców. Na jego koncertach strach miesza się z uwielbieniem, dziewczyny mdleją, a ich chłopaków oblewa zimny pot. W tym wszystkim chodzi jednak o zabawę, dobre wibracje i radość, których tak bardzo dziś potrzebujemy.

“Łobuz” na winylu - kiedy premiera?

Antoni Roker jest również gotowy na to, by ze swoimi superszybkimi i ciężkimi jak stal, gitarowymi riffami zaszyć się w Waszym domowym zaciszu, dlatego „ŁOBUZ” ukazuje się na winylu! Premiera wydawnictwa będzie miała miejsce 4 sierpnia, a już teraz możecie zamówić swój egzemplarz „ŁOBUZA” w preorderze na gramofon na stronie wytwórni 33 Records!

"Szósty zmysł" - jak dobrze pamiętasz film z Brucem Willisem? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się były pacjent Malcolma, którego poznajemy w scenie otwierającej?