Eskarock:

utwory

Heading Up High - Armin van Buuren Kensington

Heading Up High - Armin van Buuren, Kensington
O Zespole: Armin van Buuren urodził się w 1976 roku w Leiden w Holandii. Od małego interesował się muzyką. Wszystkie swoje zarobione pieniądze wydawał na kasety. Początkowo nagrywał kasety dla swoich bliskich, później zaczął nagrywać kompilacje dzięki pierwszemu komputerowi. Ogromny wpływ na twórczość artysty miała muzyka Jean Michel Jarre, jak również holenderski producent Bena Liebranda, który był dla Armina wzorem do naśladowania. Początkowo Armin nie widział w muzyce przyszłości, dlatego też ukończył prawo.

Jego droga do sławy to liczne remixy oraz własne produkcje, dzięki którym stał się ikoną muzyki Trance. Zaczynał w 1995 roku singlem „Blue Fear” wydanym przez Cyber Records. W 1999 założył własną wytwórnię "Armind" i nawiązał współpracę z United Recordings. Wspólnie z Dj Tiësto nagrali przebój „Eternity” jeden z najlepszych utworów van Buurena, który przyniósł mu światową sławę. Ponadto nagrali pięciogodzinny set. Hit „Eternity” został również sprzedany wytwórni Paula van Dyke’a Vandit Records.

Od 2000 roku Armin rozpoczął serię własnych kompilacji. Były to między innymi: „A State of Trance”, „Basic Instinct”, „In Motion” oraz „Transparence”. Pierwszy z nich sprzedał się w ponad 10 000 kopii. „The Sound of Goodbye” – track z drugiej kompilacji stał się numerem jeden na holenderskiej liście przebojów Hot Dance Music/Club Play.

Od 2001 roku nadawał van Buuren swoją  autorską audycję „A State of Trance” w radio Digitally Imported. Obecnie można jej posłuchać w stacjach radiowych kilkunastu krajów, w tym także w radiu ESKA.

W 2003 roku Armin ustanowił rekord świata w najdłuższym graniu seta. Trwał on ponad 12 godzin i 30 minut. Ponadto wydał swój debiutancki album „76”. Nagrody za najlepsze radiowe show oraz najlepszej kompilacji dla „A State of Trance” zdobył w 2005.

Od 2003 roku jego wytwórnia nazywa się Armada i jest joint venture pomiędzy Arminem, Maykelem Pironem oraz Davidem Lewisem.

Ponadto DJ otrzymał wiele nagród i wyróżnień na międzynarodowych imprezach. W prestiżowym DJ Magazine dwa razy z rzędu stanął na pierwszym miejscu listy 100 Top DJs, a od 2002 roku plasuje się na podium tej listy.

Jego ostatni album wydany w 2009 roku zatytułowany jest „Imagine: The Remixes”.
Więcej: biografia, galeria, teledyski, inne utwory na stronie artysty: Armin van Buuren

tekst utworu: Heading Up High

ESKA ROCK - najnowsze hity

 • Pijanaja (Пьяная) - IVAN VALEEV
 • Far Away - Wolfmother
 • Primadonna - Marina And The Diamonds
  Primadonna - Marina And The Diamonds
  liczba odtworzeń: 30
  obejrzyj teledysk do ulubionych strona artysty
 • Love Song For A Vampire - Annie Lennox
  Love Song For A Vampire - Annie Lennox
  liczba odtworzeń: 32
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Zapatrzenie - Maanam
  Zapatrzenie - Maanam
  liczba odtworzeń: 121
  do ulubionych strona artysty
 • Kultowy Creep - Radiohead
  Creep - Radiohead
  liczba odtworzeń: 9782
  obejrzyj teledysk tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • You Got Me - Crash Kings
 • Snakepit - Enter Shikari
 • Right Here Right Now - Fatboy Slim
  Right Here Right Now - Fatboy Slim
  liczba odtworzeń: 160
  tekst utworu do ulubionych strona artysty
 • Kiss The Bride - Elton John
  Kiss The Bride - Elton John
  liczba odtworzeń: 48
  tekst utworu do ulubionych strona artysty