kalendarium

24 września
Urodziny
 • zdjęcie The Beatles
  W 1941 roku urodziła się LINDA McCARTNEY, żona ex-Beatlesa PAULA McCARTNEYA.
 • zdjęcie The Verve
   W 1971 roku urodził się Peter Salisbury, perkusista zespołu The Verve.
 • zdjęcie Paul McCartney
   W 1942 urodziła się Linda McCartney, fotografka, działaczka na rzecz praw zwierząt, klawiszowiec zespołu Wings oraz żona Paula McCartneya; zmarła w 1988 roku na raka piersi.
Zdarzyło się
 • zdjęcie The Beatles
  W 1975 JOHN LENNON dostał pozwolenie na pobyt w Stanach do czasu urodzin swojego syna SEANA.
 • zdjęcie Jimi Hendrix
   W 1966 roku Jimi Hendrix, wraz ze swoim menedżerem i basistą grupy Animals - Chasem Chandlerem, przybył do Londynu z Nowego Jorku; gitarzysta, oprócz ubrań na sobie, nie miał żadnego bagażu, ponieważ wszystkie swoje przynależności sprzedał, żeby opłacić rachunek hotelowy w Nowym Jorku; jedną z pierwszych rzeczy, które uczynił po przeprowadzce do Anglii była zmiana swojego imienia z James na Jimi.
 • zdjęcie Nirvana
   W 1991 roku ukazł się legendrany album Nirvany Nevermind; płyta zadebiutowała na 144. miejscu listy Billboardu w USA, by w styczniu następnego roku znaleźć się na szczycie tego zestawienia; album kupiło ponad 30 milionów fanów całym świecie; na pomysł kultowego zdjęcia znajdującego się na okładce płyty, które przedstawiało zanużonego w wodzie niemowlaka, wpadli Kurt Cobain i Dave Grohl po obejrzeniu telewizyjnego dokumentu na temat porodów w wodzie.
 • zdjęcie Pearl Jam
   W 1997 roku Barry Loukaitis został uznany za winnego zabicia dwóch uczniów i nauczyciela w trakcie strzelaniny w jednej ze szkół w Waszyngtonie; obrońcy Loukaitisa twierdzili, że ich klient próbował skopiować sceny zawarte w klipie do utworu Jeremy Pearl Jam.