Anna Dziełak

10.09.2019 (15:02)

Wybierz nazwę dla planety odkrytej przez polskich astronomów! Wśród propozycji dwa imiona z Wiedźmina!Międzynarodowa Unia Astronomiczna ogłosiła niezwykły plebiscyt, w ramach którego wszystkie kraje otrzymały prawo nazwania planety. Polscy astronomowie odkryli już kilkadziesiąt planet. Teraz to my możemy nadać jednej z nich nazwę! Wśród propozycji znalazły się imiona dwóch postaci ze świata Wiedźmina! 

Geralt z Rivii to bohater książek Andrzeja Sapkowskiego i gier, które stworzono na ich podstawie. Już niebawem będziemy mogli zobaczyć również serial Netflixa o przygodach Białego Wilka, księżniczki Ciri i innych bohaterów wykreowanych przez polskiego pisarza. Imiona postaci znane są już nawet tym, którzy nigdy czytali książek o Wiedźminie. Teraz to od was zależy czy będą je nosić również gwiazdy! 

Zobacz też: Wiedźmin Netflixa - dawny Geralt z Rivii będzie tłumaczył dla nas serial?

Geralt i Ciri w konstelacji? Zagłosuj na ich imiona wśród gwiazd! 

Planeta BD+14 4599 b i jej gwiazda otrzymają wyjątkowe nazwy właśnie dzięki nam! W głosowaniu możemy wybrać jakie powinny nosić imiona. Do wyboru mamy następujące propozycje: Geralt i Ciri, Jantar i Wolin, Piast i Lech, Polon i Rad, Solaris i Pirx, Swarog i Weles, Twardowski i Boruta. Głosowanie będzie trwać do połowy października, a zagłosować może każdy. Głosować możecie TUTAJ!ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • John Dolmayan o nowej płycie SOAD: mój zespół jest głupi!

  2020-06-05
  Nowa płyta System Of A Down jest czymś, co wyczekują fani od lat. Okazuje się jednak, że zespół nie specjalnie śpieszy się do nowych nagrań i jak uważa John Dolmayan, wynika to z głupoty.
 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz