Anna Dziełak

10.09.2019 (15:02)

Wybierz nazwę dla planety odkrytej przez polskich astronomów! Wśród propozycji dwa imiona z Wiedźmina!Międzynarodowa Unia Astronomiczna ogłosiła niezwykły plebiscyt, w ramach którego wszystkie kraje otrzymały prawo nazwania planety. Polscy astronomowie odkryli już kilkadziesiąt planet. Teraz to my możemy nadać jednej z nich nazwę! Wśród propozycji znalazły się imiona dwóch postaci ze świata Wiedźmina! 

Geralt z Rivii to bohater książek Andrzeja Sapkowskiego i gier, które stworzono na ich podstawie. Już niebawem będziemy mogli zobaczyć również serial Netflixa o przygodach Białego Wilka, księżniczki Ciri i innych bohaterów wykreowanych przez polskiego pisarza. Imiona postaci znane są już nawet tym, którzy nigdy czytali książek o Wiedźminie. Teraz to od was zależy czy będą je nosić również gwiazdy! 

Zobacz też: Wiedźmin Netflixa - dawny Geralt z Rivii będzie tłumaczył dla nas serial?

Geralt i Ciri w konstelacji? Zagłosuj na ich imiona wśród gwiazd! 

Planeta BD+14 4599 b i jej gwiazda otrzymają wyjątkowe nazwy właśnie dzięki nam! W głosowaniu możemy wybrać jakie powinny nosić imiona. Do wyboru mamy następujące propozycje: Geralt i Ciri, Jantar i Wolin, Piast i Lech, Polon i Rad, Solaris i Pirx, Swarog i Weles, Twardowski i Boruta. Głosowanie będzie trwać do połowy października, a zagłosować może każdy. Głosować możecie TUTAJ!ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-09-15
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • Five Finger Death Punch i Megadeth - koncert 2020. Data, miejsce, bilety

  2019-09-15
  FIVE FINGER DEATH PUNCH ogłasza swoją największą trasę koncertową po europejskich arenach, która odbędzie się w styczniu i lutym 2020 r. w imponującym towarzystwie: multiplatynowej legendy MEGADETH, która dołączy do składu jako gość specjalny. W roli supportu wystąpi zespół BAD WOLVES, rockowa sensacja z 2018 roku, którego trzy utwory zdobyły # 1 na listach przebojów w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Zespół przygotowuje się aktualnie do wydania drugiego albumu (25 października 2019 roku).
 • Wodecki Twist: Chwytaj Dzień 2019 - trasa koncertowa. Daty, miejsca, bilety

  2019-09-13
  Po sukcesie dwóch edycji festiwalu Wodecki Twist Festiwal Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego i Good Taste Production zapraszają na trasę koncertową Wodecki Twist: Chwytaj Dzień. Sprawdź, kto i kiedy zagra w twoim mieście!
 • Nowy iPhone wywołuje stany lękowe? Wszystko przez wygląd tylnej obudowy

  2019-09-13
  Ostatnio wydarzyło się coś, na co od dłuższego czasu czekali wszyscy fani firmy Apple. Podczas specjalnej konferencji, marka zaprezentowała szczegóły dotyczące nowych smartfonów. Mowa tu o iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max. Naprawdę robią one wrażenie. Mimo wysokiej ceny, smartfony już teraz robią furorę, a fani firmy odkładają pieniądze na ich zakup. Niestety nie wszyscy będą mogli korzystać z wypasionych telefonów Apple, ponieważ u niektórych osób wywołują one stany lękowe.
 • Chłopiec z papierosem wywołał skandal w sieci! Nie zgadniecie, ile ma lat!

  2019-09-13
  Filmik przedstawiający palącego "chłopca", w czasie charytatywnego meczu piłki nożnej zszokowało użytkowników mediów społecznościowych i fanów piłki nożnej na całym świecie. Zdziwienie internautów było ogromne, gdy tylko dowiedzieli się, ile lat ma bohater kontrowersyjnego wideo!  Szczegóły przybliżamy na ESKARock.pl
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz