04.04.2013 (13:00)

Weekend z grupą Suede w EsceROCKGwiazdą tego weekendu w EsceROCK jest grupa Suede. Brytyjska legenda lat `90 właśnie wróciła na scenę z doskonałym albumem "Bloodsports".
 

Po ponad 10 latach, które upłynęły od wydania krążka "A New Morning", Suede wraca w fantastycznym stylu z albumem, na którym Anglicy zawarli wszystkie najwspanialsze elementy muzyki grupy. Od dawna nie ma już w Suede Bernarda Butlera, który walnie przyczynił się do wielkich sukcesów zespołu w czasach britpopowego szaleństwa. Ale niezmiennie przewodzi grupie charyzmatyczny wokalista Brett Anderson, który postanowił, że Suede powinien wrócić do tego, co było w jego muzyce najlepsze w latach `90. Do pięknych melodii i świetnego hałaśliwego gitarowego grania, którym kilkanaście lat temu zachwycały się miliony.

Powstał album "Bloodsports", który - według słów samego Bretta Andersona - jest krzyżówką dokonań Suede z najlepszych czasów, czyli płyt "Dog Man Star" i "Coming Up". Nie bez powodu zatrudniono do produkcji Eda Bullera, który odpowiadał za brzmienie pierwszych trzech krążków formacji. 

Podczas tego weekendu w EsceROCK muzycy Suede opowiedzą między innymi o nagrywaniu płyty "Bloodsports", o tym jak ważne w ich karierze są przypadki, o szaleńczych trasach koncertowych i gwiazdorskim życiu. Zagramy największe hity Suede, a na słuchaczy czekają albumy "Bloodsports".
 


 


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Pijany Angus Young i Brian Johnson, chcieli znaleźć potwora z Loch Ness

  2020-10-29
  Angus Young i Brian Johnson znają się od wielu lat i oprócz tego, że grają w jednym zespole, są także przyjaciółmi. W jednym z ostatnich wywiadów, zapytano Briana o jakąś historią związaną z Angusem. Wokalista postanowił przytoczyć totalnie zwariowaną opowieść.
 • Stwórz swoje inicjały w klimacie AC/DC. Zespół udostępnił specjalny generator

  2020-10-29
  Nowa płyta AC/DC wywołuje wiele emocji i wgląda na to, że zespół ma wiele niespodzianek dla fanów. Przykładem może być specjalny generator, dzięki któremu możemy stworzyć swoje inicjały w klimacie okładki nowej płyty zespołu.
 • Zagraniczne gwiazdy wyraziły poparcie dla protestów w Polsce

  2020-10-29
  Protesty, które przetaczają się przez Polskę w ostatnich dniach, odbiły się szerokim echem na całym świecie. Również zagraniczne gwiazdy wyraziły swoje poparcie dla strajku kobiet w naszym kraju.
 • Sepultura zaprezentowała swoją wersję utworu 'Tainted Love'. Przebili cover Mansona?

  2020-10-29
  Utwór 'Tainted Love' jest prawdopodobnie jednym z lubionych numerów zespołów rockowych i metalowych, świadczyć o tym może spora ilość coverów. Teraz do tego grona dołączył zespół Sepultura.
 • Robb Flynn ocenił kultowy album Linkin Park: dobrze zniósł próbę czasu

  2020-10-29
  Mimo upływu lat, wielu artystów docenia zespół Linkin Park i jego wkład w muzykę rockową, Robb Flynn postanowił ocenić pierwszy krążek zespołu, który był przełomem w ich historii.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz