Dominik Pajewski

11.04.2018 (14:52)

Pisz jak Lennon i Cobain. Powstały specjalne czcionkiJeżeli jesteście miłośnikami rękopisów gwiazd rocka, to od teraz jest szansa, by móc pisać jak wasi idole. Powstała specjalna strona, która pozwala na pisanie jak popularni muzycy.

Rękopisy popularnych artystów, bardzo często są sprzedawane na aukcja za ogromne kwoty. Wiadomo, jest to pewnego rodzaju relikt, który dla fana jest praktycznie bezcenny. Być może zawrotne sumy rękopisów, zmotywowały Nicolasa Damienza i Julien Sans do stworzenia projektu 'Songwriters fonts'.

James Hetfield zbudował gitarę z desek, ze słynnego garażu Metalliki


  
Jest to strona, na której znajdziecie 5 różnych czcionek, zainspirowanych pismami Johna Lennona, Kurta Cobaina, Leonarda Cohena, Davida Bowiego i Serge’a Gainsbourga. Jak mówią twórcy:

Pisz piosenki jak ci, którzy cię wcześniej inspirowali. 'Songwriters fonts' zostało stworzone, by dać artystom inspirację. Pisanie tekstów pismem wpływowych autorów piosenek pomaga rozwijać wyobraźnię. Bądź w nastroju Bowiego, Cobaina, Cohena, Gainsbourga, Lennona, to może być dla ciebie natchnieniem… i właśnie o to nam chodzi.
 
Specjalne czcionki, możecie pobrać za darmo pod tym adresem.
 

Córka Kurta Cobaina opublikowała utwór w rocznicę śmierci ojca


Screen: www.songwritersfonts.com/
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Kupujesz PlayStation 5? Pad z PS4 nie będzie działał, chyba, że...

  2020-08-04
  Sony coraz odważniej prezentuje szczegóły związane z PlayStation 5. Wiemy już, że konsola będzie miała wsteczną kompatybilność, jednak nie zagramy na niej padem z PS4, są jednak małe wyjątki.
 • Slash opowiedział o swoich wspomnieniach, związanych z ''Back in black'' AC/DC

  2020-08-04
  Slash od zawsze podkreślał, że wśród jego inspiracji znajduje się zespół AC/DC. Gitarzysta opowiedział o tym, jak odbierał ten album za młodu i która solówka jest według niego najlepsza.  
 • Mick Jagger wspomniał swoją pierwszą reakcję na Led Zeppelin: to był potężny hałas

  2020-08-04
  Mick Jagger jest jedną z tych postaci w świecie muzyki, która może pochwalić się ogromną ilością wspomnień, związanych z historią muzyki. Okazuje się, że frontman The Rolling Stones poznał Jimmy'ego Page'a długo przed Led Zeppelin.
 • Córka Chrisa Cornella zagrała klasyk Pearl Jamu na żywo [WIDEO]

  2020-08-04
  Córki Chrisa Cornella są coraz bardziej aktywne w social mediach i jak widać, Toni odziedziczyła w genach talent po ojcu. Dziewczyna wykonała niedawno numer Pearl Jam, dedykując go swojemu zmarłemu ojcu.
 • Metallica wróciła do ostatniej trasy z Jasonem Newstedem. W sieci pojawiło się nagranie z 2000 roku

  2020-08-04
  Metallica uczyniła z poniedziałków prawdziwe święto koncertowe. Grupa wrzuca z początkiem każdego tygodnia archiwalne nagranie i to z różnych lat działalności. Tym razem, Metallica opublikowała nagranie z ostatniej trasy, gdzie występował Jason Newsted.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz