Dominik Pajewski

11.04.2018 (14:52)

Pisz jak Lennon i Cobain. Powstały specjalne czcionkiJeżeli jesteście miłośnikami rękopisów gwiazd rocka, to od teraz jest szansa, by móc pisać jak wasi idole. Powstała specjalna strona, która pozwala na pisanie jak popularni muzycy.

Rękopisy popularnych artystów, bardzo często są sprzedawane na aukcja za ogromne kwoty. Wiadomo, jest to pewnego rodzaju relikt, który dla fana jest praktycznie bezcenny. Być może zawrotne sumy rękopisów, zmotywowały Nicolasa Damienza i Julien Sans do stworzenia projektu 'Songwriters fonts'.

James Hetfield zbudował gitarę z desek, ze słynnego garażu Metalliki


  
Jest to strona, na której znajdziecie 5 różnych czcionek, zainspirowanych pismami Johna Lennona, Kurta Cobaina, Leonarda Cohena, Davida Bowiego i Serge’a Gainsbourga. Jak mówią twórcy:

Pisz piosenki jak ci, którzy cię wcześniej inspirowali. 'Songwriters fonts' zostało stworzone, by dać artystom inspirację. Pisanie tekstów pismem wpływowych autorów piosenek pomaga rozwijać wyobraźnię. Bądź w nastroju Bowiego, Cobaina, Cohena, Gainsbourga, Lennona, to może być dla ciebie natchnieniem… i właśnie o to nam chodzi.
 
Specjalne czcionki, możecie pobrać za darmo pod tym adresem.
 

Córka Kurta Cobaina opublikowała utwór w rocznicę śmierci ojca


Screen: www.songwritersfonts.com/
 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • CULT OF LUNA, Brutus i A.A. Williams - koncert w Warszawie. Bilety, data, miejsce

  2019-11-13
  Post-metalowi giganci zasilają szeregi Metal Blade Records i ogłaszają europejską trasę koncertową! CULT OF LUNA zapowiada wielki powrót do Polski na jeden z najbardziej wyczekiwanych koncertów roku. Szwedzi zagrają 8.12 w warszawskim klubie Progresja. Wraz z nimi tego wieczoru wystąpi belgijska perełka ze stajni Sargent House/Hassle Records, czyli Brutus, a także brytyjskie A.A. Williams. Organizatorem koncertu jest agencja WiniaryBookings.
 • Dave Grohl w Ulicy Sezamkowej - posłuchajcie Here We Go Song!

  2019-11-13
  Dave Grohl spotykał się ze swoimi przyjaciółmi - Big Birdem i Elmo w programie edukacyjnym dla dzieci - Ulica Sezamkowa. W filmie możemy usłyszeć wspólne wykonanie piosenki „Here We Go Song”. Posłuchaj i baw się dobrze!
 • Rammstein - jak powstawał klip do utworu Auslander?

  2019-11-13
  Zespół Rammstein wypuścił 10 minutowe wideo zza kulis powstawania teledysku do piosenki „Auslander”. Jak kręcono klip? Co mówią o obrazie i samym utworze muzycy niemieckiej grupy?
 • Koncerty rockowe 2020 - kto wystąpi? Gwiazdy, daty, miejsca, kalendarz

  2019-11-13
  Jak co roku do Polski zawita mnóstwo zagranicznych gwiazd rocka nie tylko na klubowe koncerty, ale także na festiwale - te mniejsze i większe. Kogo zobaczymy w 2020? Sprawdźcie, kalendarz koncertów na przyszły rok i zaplanujcie sobie wolne w pracy. Artykuł jest aktualizowany na bieżąco.
 • LAO CHE - zespół zawiesza działalność! Pożegnalna trasa koncertowa 2020

  2019-11-13
  Jeden z najbardziej lubianych i najczęściej koncertujących zespołów w Polsce zawiesza działalność! LAO CHE o swojej decyzji poinformowali na swoim facebookowym fan page'u. Grupa z Płocka pożegna się z fanami trasą koncertową, która zaplanowana jest na luty, marzec i kwiecień przyszłego roku.
 • Legendy Metalu - grudniowa trasa Kat, Acid Drinkers, Vader i Quo Vadis ODWOŁANA

  2019-11-13
  Grudniowa trasa koncertowa Legend Metalu została odwołana! Taką informację jako pierwszy na swoim oficjalnym facebookowym fan page'u podał zespół Vader.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz