Postaci z bajek

i

Autor: YouTube/screen

QUIZY

Pszczółka Gucio, Ważniak, Gumisie i inne słynne postaci z bajek - czy pamiętasz jak naprawdę się nazywały? Sprawdź pamięć w quizie

2024-05-08 14:45

Polskie wersje znanych i kultowych bajek nieco różnią się od oryginałów. Dla przykładu Shrek w tłumaczeniu Bartosza Wierzbięty zawierał w dialogach elementy polskiej kultury, których nie zrozumieją obywatele innych krajów. Również imiona wielu bohaterów z tysięcy produkcji zostały spolszczone. Czy wiesz jak w oryginale nazywał się smerf Ważniak czy Gucio z Pszczółki Mai? Spróbuj rozwiązać nasz quiz.

"Żwirek kręci z muchomorkiem", "zainwestuj w TikTaki, bo ci jedzie" - to teksty, których nie zapomni żaden fan Shreka. Co ciekawe - żaden z nich nie pojawił się w oryginale animacji z 2001 roku. Te, jak i inne kultowe cytaty znalazły się wyłącznie w polskiej wersji językowej produkcji o przygodach zielonego ogra i gadającego osła.

Co ciekawe, zarówno Osioł, jak i Ciastek – czyli postacie, które wypowiedziały dwa powyższe, kultowe zdania, mają w oryginale zupełnie inne imiona. Nie trudno się tego domyślić, zważywszy na to, że są to słowa z języka polskiego.

Czy zgadniesz, jak w oryginale nazywają się bohaterowie popularnych bajek?

Rozwiąż nasz quiz:

Oto ranking 10 najlepszych zespołów rockowych. Czołówka może zaskoczyć!

Pszczółka Gucio, Gumisie, Ważniak. Jak nazywają się w oryginale te postacie? Rozwiąż QUIZ

Pytanie 1 z 10
Jak w oryginalnej wersji Pszczółki Mai (Maya the Bee) nazywa się Gucio?