Dominik Pajewski

22.08.2019 (14:06)

Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz polskiego hospicjum!Metallica znana jest ze swojej działalności charytatywnej, która zatacza coraz szersze kręgi. Podczas wizyty w Polsce, zespół postanowił przekazać ponad 200 tysięcy złotych na rzecz hospicjum.

Metallica znana jest nie tylko ze swojej działalności muzycznej, ale również z zaangażowania w sferę dobroczynną. Grupa posiada własną fundację, jednak będąc w danym kraju podczas trasy, stara się wspierać lokalne inicjatywy. Tak było też podczas wizyty w Warszawie, gdy Metallica przekazała ogromną sumę pieniędzy na rzecz hospicjum.
 

METALLICA - SEN O WARSZAWIE. TAK WYPADŁ COVER NA PGE NARODOWYM [WIDEO]


Metallica przekazała ponad 200 tysięcy złotych na rzecz hospicjum

Jak możemy przeczytać w komunikacie prasowym Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci:

21 sierpnia 2019 r. Matallica – amerykański zespół heavymetalowy w składzie: Robert Trujillo, Lars Ulrich, James Hetfield, Kirk Hammet – zagrała w Warszawie koncert.

Impreza odbyła się na wypełnionym po brzegi PGE Stadionie Narodowym. Przed występem członkowie zespołu spotkali się z przedstawicielami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci, aby przekazać na ich ręce symboliczny czek na niebagatelną kwotę 222 740 zł. Darowiznę w imieniu Fundacji WHD odebrali widoczni na zdjęciu z zespołem (w kolejności od lewej): Wojciech Marciniak, Elżbieta Tokarska i Marta Januszaniec.

Podczas krótkiej rozmowy, członkowie zespołu z zainteresowaniem słuchali informacji o zakresie prowadzonej przez Fundację działalności.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie potrzebami nieuleczalnie chorych dzieci, którymi się opiekujemy i za przekazaną pomoc. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że znani na całym świecie artyści zainteresowali się naszą pracą i spośród wielu działających w Polsce organizacji non profit, wybrali właśnie Fundację Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jako odbiorców swojej pomocy.

Dziękujemy!

SLIPKNOT W POLSCE 2020 - DATA I INFORMACJE O BILETACH NA KONCERT W ŁODZI


Zdjęcie z wyjątkowego spotkania można zobaczyć na oficjalnym Facebooku fundacji Metalliki


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Dziewczyna Elona Muska sprzedaje swoją duszę! Można wylicytować ją na specjalnej aukcji

  2020-06-04
  Partnerka Elona Muska jest prawdziwie oryginalną osobą, która ma konkretny pomysł na siebie i swoją karierę. Tym razem ekscentryczna artystka postanowiła sprzedać swoją duszę i to dosłownie!
 • Przyjaciele w szczerym zwiastunie. Co wytknięto kultowej produkcji?

  2020-06-04
  Przyjaciele to taka produkcja, która stała się już prawdziwym klasykiem, który oglądany jest przez całe pokolenia fanów. W końcu i kultowy serial doczekał się szczerego zwiastuna.
 • Imprezy masowe w Polsce - wytyczne dla organizatorów zostały opublikowane

  2020-06-04
  Imprezy masowe w Polsce mogą się odbywać, jednak z ogromnymi obostrzeniami, które zostały wprowadzone przez koronawirusa. Co się zmieni? Jak będą wyglądały koncerty w najbliższych miesiącach?
 • Bill Kelliher z Mastodon o powrocie do grania: Będziemy ostatnią gałęzią przemysłu, która powróci do gry

  2020-06-03
  Pandemia koronawirusa zatrzymała cały świat, jednak coś zaczyna się pomału dziać i wygląda na to, że kolejne gałęzie gospodarki wracają na właściwe tory. Niestety, temat dużych koncertów jest cały czas oddalony i ciężko powiedzieć, kiedy wszystko wróci do normy.
 • Usunięty klip muzyka Faith No More wrócił na Youtue. Platforma tłumaczy, dlaczego wcześniej go usunęła

  2020-06-03
  Niedawno fani Faith No More byli mocno zaskoczeni tym, że klip projektu Man On Man zniknął z Youtube. Klip już wrócił na platformę, a przedstawiciele Youtube'a postanowili wytłumaczyć o co chodziło.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz