Robert Choiński

30.07.2016 (20:13)

Idol: co robią teraz rockowi uczestnicy poprzednich edycji?Program Idol po 11 latach wraca na antenę Polsatu. Sprawdź, co robią teraz rockowi uczestnicy poprzednich edycji muzycznego talent show.

Idol po długiej przerwie wróci na telewizyjną antenę w marcu 2017 roku i zastąpi Must be the music, który wypada z ramówki Polsatu. Cztery edycje programu w latach 2002-2005 wylansowały kilku artystów, takich jak Monika Brodka i Ania Dąbrowska, którzy do tej pory świetnie radzą sobie na polskiej sceny muzycznej. Sprawdzamy, co z kolei słychać u uczestników talent show, którzy preferowali rockowe brzmienia.

Rockowi artyści z Idola


Pierwszym rockmenem, który narobił zamieszania w polskiej wersji programu Idol był Szymon Wydra. Po zajęciu trzeciego miejsca w finale, w którym przegrał z Alicją Janosz i Eweliną Flintą, wokalista skupił się na działalności ze swoim zespołem Carpie Diem. Panowie mają na koncie w sumie pięć płyt, z których jedna uzyskała nawet status platynowej płyty. Co prawda ich ostatni album pt. V Element z maja 2014 roku nie osiągnął wielkiego sukcesu, ale grupa nadal koncertuje i promuje swój ostatni singiel pt. Warto wierzyć, do którego teledysk ma już prawie 800 tys. wyświetleń w serwisie YouTube.Jedna z najciekawszych postaci w historii polskiego Idola pojawiła się w drugiej edycji show. Mowa o Krzysztofie Zalewskim, którego mocny wokal poraził nie tylko jurorów, ale także telewidzów, którzy zdecydowali o jego zwycięstwie. Artysta ma na swoim koncie zaledwie dwa solowe albumy, ale w ciągu ostatnich 10 lat był  także członkiem takich zespółów jak Japoto i Muchy. Wokalista ma na swoim koncie tytułową rolę w filmie Historia Roja z 2016 roka. Aktualnie koncertuje i promuje swój najnowszy singiel Luka.Co z kolei porabia teraz Maciej Silski - zwycięzca czwartej edycji programu? Trudno powiedzieć. Artysta nie posiada oficjalnego profilu na Facebooku, a jego oficjalna strona internetowa nie była aktualizowana od 2008 roku, czyli od czasu, gdy na rynku ukazała się jego druga i jak na razie ostatnia płyta. Szkoda.Finalistą czwartej edycji Idola był też Bartosz Szymoniak, który od 2008 roku z powodzeniem występował w roli wokalisty zespołu Sztywny Pal Azji. W 2015 roku drogi artysty i grupy rozeszły się. Dzięki temu Bartas mógł się jednak skupić na wydaniu swojej debiutanckiej solowej płyty pt. Miliony oszukanych dziewcząt i chłopców.


ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Znalazłeś błędy w PlayStation 4? Jest za to nagroda pieniężna

  2020-07-03
  PlayStation 4 jest cały czas chętnie kupowane i używane przez graczy, jednak zdarza się, że wyskakują różne błędy, które mogą popsuć zabawę. Okazuje się, że za znalezienie błędów, można dostać pieniądze od Sony i to nie najmniejsze.
 • Artur Rojek nagrał numer z Taco Hemingwayem! Posłuchajcie wspólnej piosenki artystów

  2020-07-03
  Artur Rojek i Taco Hemingway we wspólnym utworze! Artyści połączyli siły w remiksie utworu numeru ''A miało być jak we śnie'', który pochodzi z albumu ''Kundel''.
 • Lost - kto odpowiada ze błędy w serialu? Twórca ujawnił fakty

  2020-07-03
  Serial ''Lost'' ma wielu fanów, jednak każdy zauważa, że pojawiło się w nim wiele niedociągnięć i dziur logicznych w fabule. To wszystko postanowił skomentować twórca serialu.
 • Co Lemmy Kilmister myślał o AC/DC? Odkryto niepublikowany wywiad z artystą

  2020-07-03
  Lemmy Kilmister był postacią, która tworzyła taką muzykę, jaka odzwierciedlała jego życie. Po latach, odnaleziono jeden z ostatnich wywiadów z frontmanem Motörhead, w którym mówi o AC/DC.
 • Gwiazda MMA, Deadpoola i The Mandalorian dostała bana na Instagramie. Poszło o nagie zdjęcia

  2020-07-02
  Instagram bardzo pilnuje, by w serwisie nie było za dużo nagości, co buduje wizerunek serwisu jako bezpieczne miejsce. Niestety, restrykcje dotykają czasami ludzi, którzy nie zrobili nic złego. Tak stało się w przypadku Giny Carano.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz