Anna Skalik

10.03.2016 (15:08)

Gdyby Elvis, Kurt Cobain i Jimi Hendrix mieli konta na Facebooku, czyli rewelacyjna historia rocka w pigułceHistoria rocka w jednym rewelacyjnym i nietypowym filmie: 348 gwiazd rocka, 84 gitarzystów, 64 utwory, 44 perkusistów i jeden mash-up! Zobaczcie, co by było gdyby gdyby Elvis Presley, Kurt Cobain i Sid Vicious mieli konta na Facebooku!

Cała historia zaczyna się wtedy, kiedy Elvis Presley 17 października 1957 roku publikuje na Facebooku Jailhouse Rock. Led Zeppelin, Fleetwood Mac i inni natychmiast lajkują jego kawałek. Później Cream wrzuca na fejsa swój nowy utwór - Sunshine Of Your Love, który natychmiast lajkuje Jimi Hendrix. Potem na wallu ukazuje się informacja, że Charlie Watts i Ringo Star zostają kumplami, a Starr chwali się na tablicy wpisem, że właśnie zaczął grać w niejakim zespole The Beatles. Jimi Hendrix jara się Chuckiem Berry, więc lajkuje jego konto. The Kinks publikują na Facebooku You Really Got Me, a Marky Ramone stwierdza, że to pierwszy Heavy Metul Punk. Ale to tylko początek...

Być może to wszystko brzmi idiotycznie z oczywistych powodów (choć pewnie Elvis doczekał się konta na Facebooku (bo przecież żyje!), to niestety wielu artystów, którzy pojawiają się w poniższym filmie nie miało takiej szansy), jednak w taki właśnie sposób w ciągu 15 minut opowiedziana została historia rocka. Autorem świetnego materiału jest pewna firma z UK. W video pokazano, kiedy powstały najważniejsze rockowe kawałki, a także za pomocą komentarzy wskazano, jak przez lata odnosili się do nich kolejni artyści. W to wszystko wpleciona jest doza humoru - np. tekst Slasha, który wspomina, jak wyrywał najlepszą laskę na świecie, i kiedy wreszcie byli u niej w domu nagle po raz pierwszy usłyszał Rocks Aerosmith i kompletnie przestał interesować się dziewczyną. W innymi miejscu Kurt Cobain wyznaje, że przez pierwsze lata swojego życia nie słuchał niczego innego poza Beatlesami. To tylko fragmenty - zobaczcie cały film poniżej! W tle oczywiście nie zabrakło kultowych rockowych kawałków zebranych w rewelacyjny mash-up.

Trzeba przyznać, że taka bomba informacji na temat kamieni milowych w historii rocka w pigułce przyda się wszystkim, którzy chcą nieco bardziej poznać rockowy świat.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz