Anna Skalik

10.03.2016 (15:08)

Gdyby Elvis, Kurt Cobain i Jimi Hendrix mieli konta na Facebooku, czyli rewelacyjna historia rocka w pigułceHistoria rocka w jednym rewelacyjnym i nietypowym filmie: 348 gwiazd rocka, 84 gitarzystów, 64 utwory, 44 perkusistów i jeden mash-up! Zobaczcie, co by było gdyby gdyby Elvis Presley, Kurt Cobain i Sid Vicious mieli konta na Facebooku!

Cała historia zaczyna się wtedy, kiedy Elvis Presley 17 października 1957 roku publikuje na Facebooku Jailhouse Rock. Led Zeppelin, Fleetwood Mac i inni natychmiast lajkują jego kawałek. Później Cream wrzuca na fejsa swój nowy utwór - Sunshine Of Your Love, który natychmiast lajkuje Jimi Hendrix. Potem na wallu ukazuje się informacja, że Charlie Watts i Ringo Star zostają kumplami, a Starr chwali się na tablicy wpisem, że właśnie zaczął grać w niejakim zespole The Beatles. Jimi Hendrix jara się Chuckiem Berry, więc lajkuje jego konto. The Kinks publikują na Facebooku You Really Got Me, a Marky Ramone stwierdza, że to pierwszy Heavy Metul Punk. Ale to tylko początek...

Być może to wszystko brzmi idiotycznie z oczywistych powodów (choć pewnie Elvis doczekał się konta na Facebooku (bo przecież żyje!), to niestety wielu artystów, którzy pojawiają się w poniższym filmie nie miało takiej szansy), jednak w taki właśnie sposób w ciągu 15 minut opowiedziana została historia rocka. Autorem świetnego materiału jest pewna firma z UK. W video pokazano, kiedy powstały najważniejsze rockowe kawałki, a także za pomocą komentarzy wskazano, jak przez lata odnosili się do nich kolejni artyści. W to wszystko wpleciona jest doza humoru - np. tekst Slasha, który wspomina, jak wyrywał najlepszą laskę na świecie, i kiedy wreszcie byli u niej w domu nagle po raz pierwszy usłyszał Rocks Aerosmith i kompletnie przestał interesować się dziewczyną. W innymi miejscu Kurt Cobain wyznaje, że przez pierwsze lata swojego życia nie słuchał niczego innego poza Beatlesami. To tylko fragmenty - zobaczcie cały film poniżej! W tle oczywiście nie zabrakło kultowych rockowych kawałków zebranych w rewelacyjny mash-up.

Trzeba przyznać, że taka bomba informacji na temat kamieni milowych w historii rocka w pigułce przyda się wszystkim, którzy chcą nieco bardziej poznać rockowy świat.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Klasyk zespołu Oasis zdobył miliard wyświetleń na Youtube! To kolejny rockowy numer z taką ilością odsłon

  2020-10-19
  Miliard wyświetleń to w obecnych czasach wynik raczej normalny, jednak zawsze cieszy, gdy możemy go zobaczyć obok numeru rockowego. Tak stało się z klasykiem zespołu Oasis, który przekroczył magiczną barierę miliarda odtworzeń.
 • Angus Young wyjaśnił, dlaczego na nowej płycie AC/DC nie będzie partii Malcolma Younga

  2020-10-19
  Nowa płyta AC/DC jest ogromnym wydarzeniem, które dosłownie elektryzuje fanów rocka. Od jakiegoś czasu wiadomo, że na albumie nie pojawi się Malcolm Young. Angus postanowił odnieść się do tego i wyjaśnić, dlaczego na płycie nie będzie jego brata.
 • Corey Taylor ostro o tatuażach na twarzy: Wyglądasz, jak g*wniany zeszyt z liceum

  2020-10-19
  Tatuaże stały się w ostatnich latach bardzo popularne i nie jest dziwne, że coraz więcej osób tatuuje sobie twarz. Corey Taylor jest bardzo sceptyczny w tym temacie, co postanowił głośno zakomunikować.
 • Rob Halford wskazał boga rocka. Wybór zaskakuje?

  2020-10-19
  Rob Halford przez lata zyskał status postaci kultowej i bardzo ważnej dla muzyki metalowej. Tym razem frontman Judas Priest postanowił wskazać 'boga rocka'.
 • Rodzina Osbourne'ów powraca! Tym razem Ozzy będzie uciekał przed duchami

  2020-10-19
  Serial 'Rodzina Osbourne'ów', był swego czasu sporym hitem, który dał Ozzy'emu rozgłos w kręgach ludzi, którzy nie byli zainteresowani jego muzyką. Okazuje się, że seria wróci, tyle tylko jako jeden, bardzo długi odcinek na Halloween.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz