Anna Skalik

10.03.2016 (15:08)

Gdyby Elvis, Kurt Cobain i Jimi Hendrix mieli konta na Facebooku, czyli rewelacyjna historia rocka w pigułceHistoria rocka w jednym rewelacyjnym i nietypowym filmie: 348 gwiazd rocka, 84 gitarzystów, 64 utwory, 44 perkusistów i jeden mash-up! Zobaczcie, co by było gdyby gdyby Elvis Presley, Kurt Cobain i Sid Vicious mieli konta na Facebooku!

Cała historia zaczyna się wtedy, kiedy Elvis Presley 17 października 1957 roku publikuje na Facebooku Jailhouse Rock. Led Zeppelin, Fleetwood Mac i inni natychmiast lajkują jego kawałek. Później Cream wrzuca na fejsa swój nowy utwór - Sunshine Of Your Love, który natychmiast lajkuje Jimi Hendrix. Potem na wallu ukazuje się informacja, że Charlie Watts i Ringo Star zostają kumplami, a Starr chwali się na tablicy wpisem, że właśnie zaczął grać w niejakim zespole The Beatles. Jimi Hendrix jara się Chuckiem Berry, więc lajkuje jego konto. The Kinks publikują na Facebooku You Really Got Me, a Marky Ramone stwierdza, że to pierwszy Heavy Metul Punk. Ale to tylko początek...

Być może to wszystko brzmi idiotycznie z oczywistych powodów (choć pewnie Elvis doczekał się konta na Facebooku (bo przecież żyje!), to niestety wielu artystów, którzy pojawiają się w poniższym filmie nie miało takiej szansy), jednak w taki właśnie sposób w ciągu 15 minut opowiedziana została historia rocka. Autorem świetnego materiału jest pewna firma z UK. W video pokazano, kiedy powstały najważniejsze rockowe kawałki, a także za pomocą komentarzy wskazano, jak przez lata odnosili się do nich kolejni artyści. W to wszystko wpleciona jest doza humoru - np. tekst Slasha, który wspomina, jak wyrywał najlepszą laskę na świecie, i kiedy wreszcie byli u niej w domu nagle po raz pierwszy usłyszał Rocks Aerosmith i kompletnie przestał interesować się dziewczyną. W innymi miejscu Kurt Cobain wyznaje, że przez pierwsze lata swojego życia nie słuchał niczego innego poza Beatlesami. To tylko fragmenty - zobaczcie cały film poniżej! W tle oczywiście nie zabrakło kultowych rockowych kawałków zebranych w rewelacyjny mash-up.

Trzeba przyznać, że taka bomba informacji na temat kamieni milowych w historii rocka w pigułce przyda się wszystkim, którzy chcą nieco bardziej poznać rockowy świat.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Siłownie i baseny otwarte od 6 czerwca. Są nowe zasady, co się zmieni?

  2020-06-05
  Pandemia koronawirusa zatrzymała praktycznie całą gospodarkę, wstrzymując wiele branż. Po zdjęciu kolejnych obostrzeń, od 6 czerwca otwarte zostaną siłownie, baseny oraz sauny, co się zmieni? Jak wyglądać będzie korzystanie.
 • Metallica przestała tworzyć dobre riffy? Tak myślał Bill Kelliher z Mastodon

  2020-06-05
  O tym, że Metallica się skończyła, mówi się przy okazji każdej nowej płyty zespołu. Okazuje się, że nawet Bill Kelliher z Mastodon nie wierzył do końca w kultowy zespół.
 • Nowy Obcy powstanie? Ridley Scott ma na niego pomysł

  2020-06-05
  Uniwersum Obcego i cała franczyza związana z tą marką, ma lepsze i gorsze momenty. Niestety, ostatnio marka nie miała najlepszego czasu, jednak Ridley Scott się nie poddaje i zamierza stworzyć coś nowego.
 • Kazik padł ofiarą cenzury przy płycie ''Zaraza''? Wokalista odpowiedział

  2020-06-05
  Singiel Kazika ''Twój ból jest lepszy niż mój'', który pochodzi z albumu ''Zaraza'' wywołał dyskusję w kraju. Nie mogło zabraknąć pytań o cenzurę artysty oraz jego singla, w kontekście kontrowersyjnych wydarzeń. Jak Kazik postrzega całą sytuację?
 • Stone Sour zawieszają działalność! Corey Taylor wyjaśnił decyzję

  2020-06-05
  Smutna wiadomość dla fanów zespołu Stone Sour. Corey Taylor ogłosił, że grupa musi zawiesić działalność na dłuższy czas. Jakie są powody tej trudnej decyzji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz