07.08.2012 (15:00)

Bloc Party: rozstanie dla zdrowiaPrzerwa była potrzebna, żeby uniknąć "zatrucia umysłu" - tak o wakacjach, jakie zrobiła sobie niedawno grupa Bloc Party mówi jej wokalista. Grupa szykuje się właśnie do premiery nowej płyty.

Po wydaniu w 2008 roku albumu "Intimacy", grupa nagrała rok później tylko jeden utwór i zrobiła sobie przerwę. W tym czasie wokalista Kele Okereke przygotował swój solowy album "The Boxer".

W jednym z wywiadów Okereke zdradził, że sześć lat koncertowania bez przerwy "trochę załamało zespół". "Myślę, że gdybysmy po Intimacy nagrali od razu kolejną płytę, to by nas zatruło. Zrobienie sobie wolnego było nasza najlepszą decyzją" - tłumaczy muzyk. 

Wokalista wyjaśnia przy okazji, że relacje w zespole są bardzo dobre, a to,że nie widywał się z kolegami zbyt często podczas przerwy w działalności grupy było zupełnie normalną rzeczą.

Jeszcze w te wakacje Bloc Party wydają swoją nową płytę "Four". Krążek promuje singiel "Octopus".

 


 

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Czas kwarantanny był dla Slasha bardzo pozytywny. Gitarzysta stworzył numery na nowe Guns N' Roses

  2020-07-07
  Czas pandemii koronawirusa, zatrzymał wiele osób i wiele firm oraz artystów. Okazuje się, że czas przymusowej kwarantanny, był dla Guns N' Roses bardzo pozytywny. Jak twierdzi Slash, powstało kilka nowych rzeczy.
 • Pamela Anderson postanowiła uczcić swoje 53 urodziny, publikując odważne zdjęcia

  2020-07-07
  Pamela Anderson jest jednym z symboli lat 90-tych, który nie został zapomniany mimo upływu lat. Modelka i aktorka nie występuje już tak często jak kiedyś, jednak każda jej publikacja nadal wzbudza wiele zainteresowania. Tak też stało się podczas jej 53 urodzin.
 • Atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po przejściu koronawirusa

  2020-07-07
  Koronawirus jest cały czas obecny na świecie i mimo spadku zachorowań, nadal trzeba uważać. Pewien atleta pokazał, jak jego ciało zmieniło się po zachorowaniu na koronawirusa.
 • Dave Grohl bał się, że wyleci z Nirvany. Dlaczego?

  2020-07-07
  Dave Grohl zawsze będzie kojarzony z Nirvaną i jej ogromnym sukcesem, który zespół osiągnął z albumem 'Nevermind'. Okazuje się, że artysta bał się, że zostanie wyrzucony z zespołu.
 • Guns N' Roses w latach 80-tych postawili absurdalny warunek wytwórni. O co chodziło?

  2020-07-07
  Guns N' Roses uznawani byli w latach 80-tych za jeden z najniebezpieczniejszych zespołów na świecie. Grupa miała wiele szalonych pomysłów, które przypominane są po latach. Jednym z nich jest warunek postawiony przedstawicielce wytwórni.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz