Dominik Pajewski

18.10.2019 (15:33)

Polski rock w światowym stylu - Burn This Song prezentują autorski sigiel i teledysk!Ich debiut muzyczny miał premierę na ekranach światowych kin, a koncertowy odbył się na tegorocznym festiwalu Enea Spring Break. Mowa o Burn This Song, zespole z Poznania, który swoim wykonaniem piosenki 'Black Betty' (legendy bluesa rozsławionej przez amerykańską grupę Ram Jam) zachwycił twórców hollywoodzkiej produkcji "The Choice”.

Reżyser Ross Katz bez wahania wybrał wersję Burn This Song spośród dziesiątek innych nadesłanych przez mniej i bardziej znane amerykańskie grupy, bo walka o miejsce na ścieżce dźwiękowej była zaciekła. „To było ogromne wyróżnienie i świadomość, że kawałkiem nagranym w Polsce i z polską rock’n’rollową energią możemy bez obaw ruszać w świat. Do tego motywacyjny kop, żeby kolejnymi numerami nie zawieść świeżo zdobytych fanów” - mówi Mikołaj Jaroszyk, wokalista i gitarzysta zespołu (znany także z grupy The Forevers, która ma na koncie piosenkę na topie listy Billboardu). I faktycznie, płyta z soundtrackiem filmu „Wybór” sprzedała się rewelacyjnie, a 'Black Betty' była najczęściej odtwarzaną w serwisach streamingowych piosenką albumu, kumulując do dziś ponad milion odsłuchań.

KULTOWY STYL AVE’A ZREDEFINIOWANY W JEGO NAJNOWSZEJ KOLEKCJI DLA MARKI VANS
W ślad za pierwszym sukcesem zespołu przyszło zaproszenie do udziału w showcase’owym festiwalu Enea Spring Break prezentującym przegląd najciekawszych zespołów polskiej sceny muzycznej. "Niekonwencjonalny start Burn This Song i zatknięcie rockowej flagi na wzgórzach Hollywood to mocny początek - kontynuuje Jaroszyk - ale esencja rockowej muzy to granie na żywo. Nie mogliśmy mieć lepszej okazji do zaprezentowania się publiczności w akcji, niż na moim ulubionym festiwalu, a w dodatku w rodzinnym Poznaniu. Kto był ten wie, że to prawdziwe święto muzyki z niepowtarzalną atmosferą, którą żyje całe miasto. Kapitalne miejsce i czas na debiut live”.

W wypełnionym po brzegi klubie Burn This Song zaprezentowało trzydzieści minut autorskiego materiału, porywając publikę elektryzującą ścianą dźwięku. Energia klasycznego rockowego power trio, synkopowane riffy, power chordy i oryginalne, wpadające w ucho melodie - tym zarażają swoich słuchaczy. Na co najlepszym dowodem jest pierwszy singiel Burn This Song o tym samym tytule. Udostępniony przedpremierowo stowarzyszeniu internetowych radiostacji Radio Indie Alliance po dwóch tygodniach był najczęściej graną piosenką w całej sieci kilkudziesięciu niezależnych nadawców prezentujących najciekawsze nowe brzmienia z całego świata.

Singiel ‘Burn This Song’ ma też filmową genezę. „Tak zwani ‚music supervisors’ odpowiadający za ścieżkę dźwiękową „The Choice” zadowoleni ze współpracy z nami polecili nas dalej” - opowiada Jaroszyk. „Tak dostaliśmy kolejną propozycję napisania energetycznego kawałka do amerykańskiego filmu o superbohaterze. Bohater piosenki zanim odkrywa, że jest superbohaterem, nie dowierza, że może podołać nieludzkim wyzwaniom. Przechodzi kryzys, nie podejmuje próby sprawdzenia siebie. Dopiero splot okoliczności rzuca go na głęboką wodę. Czyli jak w życiu, niby piosenka o superbohaterze, ale tak naprawdę o przekraczaniu siebie. Czyli o każdym z nas”.

METALLICA Z ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ BIJE REKORDY! FILM WRACA DO POLSKICH KIN
 

Zmiksowany i zmasterowany przez Marcina Borsa (producenta odpowiedzialnego za brzmienie Brodki, Zalewskiego czy Nosowskiej) singiel ‚Burn This Song’ trafił właśnie do serwisów streamingowych, czemu towarzyszyła również premiera teledysku do piosenki, nakręconego w Los Angeles. „Klip to dziesiątki ujęć ikonicznych miejsc LA - od Muscle Beach gdzie trenował Schwarzenegger, przez Beverly Hills i Sunset Strip z legendarnymi rockowymi klubami jak Viper i Whiskey a Go Go, po mroczne rejony Los Angeles, w które bezpiecznie jest się zapuścić tylko w naszym klipie. To psychodeliczny ‚trip’. Marsz w poszukiwaniu siebie, w którym mieszają się światy, dzień z nocą, a rzeczywistość z iluzją. Czyli kinem. Tak, chyba czujemy kinowy zew krwi” - znowu śmieje się Jaroszyk. „Bo singiel, który nie trafił na ścieżkę dźwiękową „Aquamana”, jest właśnie przymierzany do kolejnej produkcji. Ale o tym będziemy mogli oficjalnie powiedzieć dopiero w następnym odcinku”.

    Tymczasem Burn This Song zamyka się w studiu i jednocześnie przygotowuje do kolejnych koncertów, które odbędą się na początku jesieni.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Banknot Euro z wizerunkiem Warszawy. Do obiegu trafi limitowana edycja

  2019-11-15
  Banknoty kolekcjonerskie są z biegiem czasu sporo warte i z pewnością tak będzie i tym razem. Co ciekawe, specjalny banknot Euro będzie zawierał widok Warszawy. Gdzie będzie można go zdobyć?
 • Northlane w Polsce 2019 - bilety, data, i miejsce koncertu australijskiego zespołu

  2019-11-15
  Northlane zapowiada nowy album i wraca po rocznej przerwie na koncert do Polski! Australijczycy wystąpią 12 grudnia na jedynym koncercie w Polsce w warszawskim klubie Proxima! W roli supportów wystąpią Silent Planet, Void of Vision oraz gość specjalny, który zostanie ogłoszony już niebawem! Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.
 • Stworzono antysmogowe piwo! Jak działa wyjątkowy trunek?

  2019-11-15
  Walka ze smogiem trwa i jest dość nierówna, jednak Czesi wpadli na wyjątkowy pomysł, aby z zanieczyszczeniem powietrza walczyć dzięki specjalnemu piwu.
 • Kult Film - gdzie oglądać film o zespole Kazika Staszewskiego?

  2019-11-15
  Kult to zespół legendarny, który wychował kilka pokolenia fanów i bardzo wyraźnie zapisał się w historii muzyki rockowej. Specjalny film dokumentalny na temat grupy Kazika Staszewskiego pojawi się w kinach. Gdzie obejrzeć film?
 • Till Lindemann skomentował sprawę związaną z pobiciem mężczyzny w barze

  2019-11-15
  Wokalista Rammstein został jakiś czas temu oskarżony o pobicie, po jednym z koncertów na trasie. Do zdarzenia doszło w barze luksusowego hotelu Bayerischer Hof w Monachium, gdzie Lindemann zatrzymał się po koncercie. Sprawa na jakiś czas przycichła, jednak teraz wokalista postanowił ujawnić kilka szczegółów.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz