Anna Skalik

14.03.2014 (12:22)

LEGENDY ROCKA - Jimi Hendrix uwieczniony na znaczku pocztowym w limitowanej serii z gwiazdami muzyki [VIDEO]Jimi Hendrix, Johnny Cash, Ray Charles, John Lennon i Jim Morrison zostali uwiecznieni na amerykańskich znaczkach pocztowych. Limitowana seria jest gratką nie tylko dla filatelistów, ale też dla fanów rocka.

Amerykańska Poczta wydała limitowaną serię znaczków z podobiznami legendarnych gwiazd rocka. W kolekcji znaleźli się m.in. Jimi Hendrix, Johnny Cash, Ray Charles i Jim Morrison.

Kolekcjonerska edycja znaczków została wprowadzona do obiegu 13 marca 2014 w Austin, podczas specjalnego koncertu w ramach festiwalu Southwest. W imprezie udział wzięło wielu światowej sławy gitarzystów.

>>> Legendy rocka - Led Zeppelin. 2 czerwca ukażą się reedycje trzech pierwszych albumów zespołu <<<

Projekt znaczka, na którym uwieczniony został Jimi Hendrix, stylizowany jest na okładkę starej płyty winylowej i ukazuje muzyka w militarnej kurtce.

W inauguracji kolekcji znaczków udział brała Janie Hendrix - siostra legendarnego muzyka, która powiedziała:

- Podobnie jak wszyscy członkowie naszej rodziny, jestem głęboko poruszona tym wydarzeniem. Pragnę podziękować amerykańskiej Poczcie za to, że uhonorowała Jimmy'ego. Jest on jednocześnie jedną z naszych największych dum narodowych, i moim bratem, z czego jestem ogromnie dumna (...). Mimo iż jest on uznawany za najbardziej wpływowego muzyka wszech czasów, dopiero teraz doczekał się swojej podobizny na amerykańskich znaczkach. To dla mnie ogromny zaszczyt.

>>> Koncertowy rozkład jazdy <<<

Amerykańska Poczta zamierza wydać kolejne znaczki. W planowanej serii znaleźć się ma m.in. Janis Joplin.

Jimi Hendrix - Hey Joe

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • Brian Johnson powiedział, co mu się nie podoba w AC/DC

  2020-10-22
  W AC/DC jest raczej pełen spokój i zrozumienia, a wszelkie możliwe niesnaski zniknęły. Jest jednak pewna rzeczy, która mocno wkurza Briana Johnsona.
 • Co tam w środku gra? Happysad - Live Pol'and'Rock Festival 2019 (UNBOXING)

  2020-10-22
  Zespół Happysad, to już absolutna klasyka na polskiej scenie rockowej. Grupa grała wielokrotnie na Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock), jednak tak mocnego i efektownego koncertu nie było dawno. W cyklu 'Co tam w środku gra', pokażemy wam, jak wydane zostało koncertowe wydawnictwo zespołu, zarejestrowane na Pol'and'Rock 2019.
 • Oto mistrzowie tłumaczenia tytułów. Nie sądziliście, że tak można przetłumaczyć 'Snake Dick'

  2020-10-22
  Jeżeli myśleliście, że kompletnie nietrafione tłumaczenie to 'Wirujący seks', to musimy was uświadomić, że jest jeszcze gorzej. Kogoś mocno poniosła fantazja, gdy wziął się za przetłumaczenie tytułu filmu 'Snake Dick'.
 • Muzycy Anthrax, Mastodon i Korn nagrali cover Faith No More, by wesprzeć ekipy techniczne

  2020-10-22
  Pandemia koronawirusa dotyka mocno branżę eventową, która ma coraz ciężej. Pewne jest to, że nie będzie łatwo się podnieść, dlatego z pomocą przychodzą muzycy, którzy robią różne akcje charytatywne.
 • Czy w filmie o Robercie Brylewskim pojawi się Arek Jakubik? Aktor odpowiedział

  2020-10-22
  Mało jest postaci w świecie polskiej muzyki rockowej, które tak bardzo zasługują na film fabularny. Arkadiusz Jakubik postanowił wziąć na siebie projekt filmu o Robercie Brylewskim i pojawia się pytanie, czy słynny aktor pojawi się w produkcji?
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz