Dominik Pajewski

22.08.2018 (14:34)

KONKURS: wygraj wejściówki na wystawę Perły MotoryzacjiInteresujesz się historią motoryzacji i chciałbyś zobaczyć klasyczne auta z bliska? W naszym konkursie możecie zdobyć podwójne wejściówki na wystawę Perły Motoryzacji.

„Polskie fiaty”„polonezy”„syreny”„warszawy” i wiele innych marek aut, które dla pokoleń urodzonych w czasach PRL, były przedmiotem dumy i pożądania, dziwnym zrządzeniem losów trafiły do lamusa historii. O tym, że jest to historia wciąż żywa, ciekawa, a niekiedy pełna dramatycznych zwrotów można przekonać się odwiedzając wystawę unikatowych aut i motocykli –PERŁY MOTORYZACJI W POLSCE. Zgromadzone w monumentalnej Sali Ratuszowej pojazdy opowiadają, każde na swój sposób, niezwykłe dzieje polskiej motoryzacji. Kiedy słuchamy przewodnika, który oprowadza zwiedzających, lub zapoznajemy się z opisami poszczególnych eksponatów, mamy wrażenie, że poprzez wyjątkowe losy tych pojazdów poznajemy istotną część historii Polski.

Zakaz seksu z powodu upałów. Wszystko dla bezpieczeństwa obywateli

 
Na wystawie, pośród ponad czterdziestu samochodów i motocykli, można zobaczyć prawdziwe rodzynki: repliki legendarnego CWS-a – jedynego w całości polskiego auta, które przed wojną było produkowane seryjnie, czy nie mniej kultowej, pięknej „dizajnersko” Syreny Sport. Inne eksponaty są nie mniej unikatowe. Ot, choćby sportowy „Polonez Trzydrzwiowy”, sensacyjny Ogar 500, czy napędzane na cztery koła Polonez Analog i wersja kombi Fiata 125 p. Niesamowite wrażenie robi seria mikro-aut prezentująca Smyka, Meduzę oraz Mikrusa, które jak gdyby antycypowały myślenie o małych, funkcjonalnych samochodach przystosowanych do (u)życia w metropoliach.

Wikipedia wypuściła swoją kolekcję ciuchów! [FOTO]
 

KONKURS

W naszym konkursie możecie zdobyć dwie podwójne wejściówki na wystawę Perły Motoryzacji, która odbędzie 25 września w Pałacu Kultury i Nauki. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:
 
Którym samochodem z kultowych, chcielibyście pojechać na wakacje i dlaczego?
 
Odpowiedzi wysyłajcie na maila: konkursy@eskarock.pl, na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia.  Pamiętajcie by w zgłoszeniu podać swoje imię nazwisko. Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej mailowo. REGULAMIN KONKURSU znajdziecie TUTAJ.

ESKA ROCK: LISTA NEWSÓW

 • SuperNerd - Super trudne, turowe, RPG, w którym musisz jeść, pić i dbać o zdrowie [Gameplay.pl]

  2020-01-17
  Stoneshard to wymagająca turowa gra RPG, w której Twoje umiejętności taktyczne będą testowane w bitwach z wrogami, chorobami i obrażeniami. To gra, w której głód obniża Twoją efektywność, a niepozorne zadrapanie może się zamienić w śmiertelną infekcję. W tej grze nie jesteś wyjątkowym słoneczkiem, prowadzonym przez twórców za rączkę. W tym świecie każdy Twój wróg jest równie dobry jak Ty więc żeby pokonać kogoś, kto pozornie wygląda na mięczaka, będziesz się musiał mocno napocić.
 • Zostawiasz zwierzaka na cały dzień w domu? Spotify ma dla niego specjalną playlistę

  2020-01-17
  Często zwierzaki zostają same na całe dnie w domu i czekają wiernie na swojego właściciela. Aby nasi pupile nie smucili się w oczekiwaniu, Spotify stworzyło specjalną playlistę dla czekających zwierzaków.
 • Rosjanin przerobił 'Ausländer' Rammsteina w nietypowy sposób [WIDEO]

  2020-01-17
  W Rosji jest wielu fanów Rammstein, którzy niesamowicie ciepło przyjmują zespół w swoim kraju. Rosyjscy fani często też przerabiają numery Rammstein, a tym razem padło na kawałek 'Ausländer', który został wykonany w ciekawym klimacie.
 • Powstał dokument o Ozzym Osbournie. Zwiatun 'The Nine Lives Of Ozzy Osbourne' już w sieci [WIDEO]

  2020-01-17
  Ozzy Osbourne powraca w wielkim stylu i nie dość, że ma nowy krążek, wraca na trasę koncertową, to jeszcze w planach jest film fabularny i jak się okazuje film dokumentalny.
 • James Hetfield powraca!Muzyk opuścił odwyk i przygotowuje wystawę

  2020-01-17
  James Hetfield musiał wrócić na odwyk, ponieważ dawne demony wróciły do niego. Okazuje się, że frontman Metalliki wychodzi na prostą, opuścił odwyk i planuje specjalną wystawę.
 • Chester Bennington w nowym numerze. Zespół wokalisty udostępnił premierowy singiel

  2020-01-17
  Po odejściu Chestera Benningtona, przyszłość Linkin Park nie została jasno określona. Okazuje się, że w archiwach pozostało kilka nagrań i to z pierwszego zespołu Chestera.
 • 

  NAJNOWSZE HITY w eskarock.pl

  • zdjęcie Blame It On My Youth
  • zdjęcie Blue On Black
  • zdjęcie Deszcz